Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kezdő anyuka vagyok. Tejem...

Nné Adrea kérdése:

Kezdő anyuka vagyok. Tejem nincs😢 tápszer kap pucurka 3 hetes hogyan etessek? Mennyiség, gyakorisággal?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

a receptre nem írta rá az orvosod?

nekem 3óránként kellett keltenem és 60 ml (60ml víz 3 kanál) kapott. nem mindig ette meg.most 1 hónapos 80-90 ml eszik. most már nem keltem hagyom aludni, akkor eszünk mikor ő kér.

2015. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
ahogy éhes lesz, és annyit amennyit kér. az én kislányom mindig 3 óránként ébredt, de sokkal többet evett, mint ahogy az a dobozon volt. védőnő és az orvos is azt mondta, rendben van, ha ő ennyit kér, akkor ennyit kell adni. ha éhes marad, az sosem jó, túletetni általában nem lehet őket, hacsak a hasfájós kézgyömöszkölést nem érti félre az ember. nekem egyszer sikerült, ki is hányta amivel túletettem. a lényeg, hogy igény szerint etesd! ébreszteni nem kell, elég jól be vannak programozva, ha éhes jelzi :)
2015. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Rajt van a dobozon. 3-4 hetes : 120 ml.

Nekem mondjuk egyik gyerekem sem az előírás alapján evett.

Lányom 2-3 óránként 90 ml körül, fiam 3-4 óránként 150 ml-t.

Ezt ki kell tapasztalni. :)

30 ml vízhez kell 1 kanál tápszer egyébként. :)

2015. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha még sárga akkor 3 óránként muszáj ennie, nekem ezt mondta a védőnő és az orvos. Egyébként pedig ugyan úgy etesd mintha szoptatnál, amikor látod rajta hogy éhes. A mennyiség lehet a doboz szerinti, ugyis szól ha még kér, ha meg nem eszi meg akkor tudod hogy sok volt, legközelebb már nem adsz annyit.
2015. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Minden gyerek más.Szerintem táblázat alapján nem lehet beállítani,hogy hány óránként és mennyit egyen.Az én saját módszerem ami 3 gyermeknél is bejött,hogy ahányszor a gyermek kéri annyiszor szopizzon vagy egyen tápszert.Van akinél ez 3 óra van olyan gyerek akinél 4.Én soha nem keltettem fel a gyermeket,hogy egyen.Ha éhes úgy is kéri.Mennyiséggel kapcsolatosan ha a tápszeres dobozra írt mennyiséget nézzük az egy átlag.Lehet,hogy a te gyermeked kevesebbel is jól lakik,de lehet picivel többet kér. 3 hetesen próbáld meg 90ml vízhez 3 kanál tápszer ez 100ml lesz. Azt hogy elég neki vagy kevésnek találja úgy is fogod látni.
2015. júl. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ne búsulj! legalább nem amortizálja le a melled.
2015. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dobozon rajta van az adagolás!
2015. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő azt mondta,h.a baba egy nap a testsúlya hatodának megfelelő mennyiséget eszik.pl.3600g/6=600ml.Ha négyóránként kér a baba,akkor egy adag 100ml,de nem mindig egyformán éhezik meg.Akkor adok neki ha kéri,nyelvét nyújtja,száját tátja,kezét eszi,rossz esetben sír.
2015. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ en meg azt hittem sokat eszik. Ezt a javaslatott nem ismertem,de a számítás alapján nem etettem túl.
2015. júl. 22. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!