Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milumil HA Startot használók,...

Milumil HA Startot használók, volt hasonló gondotok?

Figyelt kérdés

Sajnos a babám csak 10napos koráig volt anyatejes. Azóta tápszeres. Eddig minden rendben volt, bőven volt pisis és kakis pelus. Tegnap óta azonban vmi nem oké,m csak egy kis adag kaki volt. A gyerek szó szerint ŕzenved. Iszonyatos mennyiségben pukizik,de a könnyítő kaki ne jön.

Akik a fenti tápszert használják,használták tapasztaltak hasonlót? Mit tehetek,h enyhítsek a fájdalmán?


2015. nov. 10. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a beba okozta ezt, a milumil hozott megkönnyebbülést.

Beba alatt sokszor csak a kamilla és szélcső együtt segített.

2015. nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma épp egy hete,hogy át kellett állnunk a tápszerre.
2015. nov. 10. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Én másik tápszert vettem a babámnak. A doki nálunk csak a Milumil HA Start-ot volt hajlandó felírni, de babámnak nagyon fájt tőle a hasa, 4-5 naponta kakilt, amivel iszonyatosan megszenvedett.

Így én magam kerestem neki egy jó tápszert. Lányomnak a Novalac AC vált be. Amikor pedig nagyobb lett, akkor Beba tápszert kapott, az is jó volt. Nem HA-s! Ha nincs nálatok allergiás, akkor nem feltétlen kell a HA-s tápszer.


Ha pedig ragaszkodsz ehhez a tápszerhez, akkor egy kis enyhe kamillástea is segíthet a kakilásban. Patikai kamillából főzd, nagyon enyhére, nem kell belőle sok (akár tápszerhez is keverheted). Kislányomnak ez mindig bevált, hátha nálatok is jó lenne.

2015. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt gond tápszertől, mire meglett a megfelelő addig szélcsővel segítettünk rajta 2-3 naponta, addig vártuk hátha sikerül magától. Mikor meglett a neki megfelelő tápszer, a milumil pepti (nem allergiás egyébként), akkor elmúltak a kaki gondok, azóta is rendben van minden. Szólj a védőnőnek vagy a gyerekorvosnak, nekünk a doki mondta hogy próbáljunk ki többfélét, végül az 5. vált be. Nekünk sajnos a kamilla, cukros víz nem segített csak a szélcső. Nem szokott hozzá egyáltalán, de nagy segítség volt amíg használtuk, mindig megkönnyebbült a kisfiam.
2015. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt a tejfehérje-intolerancia 1.jele.

A Ha-s tápszerben is van tej.

Mi neocate-re váltottunk,azóta minden oké.(amíg anyatejet is kapott,addig nekem kellett tejmentes diétát tartani,pótlásként kapott tápszert,mára már csak tápszeres,15 hónapos)

2015. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló gond ettől a tápszertől. Én Mecsek babateát kevertem a tápszeréhez, de először mindig a hasát masszíroztam meg, mert sokszor az is segített. Egy kis baba/paraffinolajat teszel a kezedre és az óramutató járásával megegyező irányban masszírozod a hasát a köldöke körül, lent lehet egy picit erősebben is, viszont a köldök felett lágyabban, nehogy megnyomd a gyomrát. Volt, amikor már közben kakilt, volt, hogy utána. Ha pár óra múlva sem volt semmi, akkor adtam neki teát. Most már elmúlt 3 hónapos, még mindig Milumil HA Startot eszik, de már nincs ilyen gond, minden nap van 1-2 kaki.
2015. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eloszor ezt kapta a babám de erolkodott a pukival és kakival ezért az orvos beba ha sensitive-et írt fel, bevállt.

Ki kell tapasztalni, másnak meg ez a beba okoz szorulást.

2015. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekünk sok volt az az adagolási útmutató,ami a dobozon van.sűrű volt a kislányunknak úgy a tápszer.

Pl azt írja,h a 90ml vízhez kell 3kanálnyi.....mi ezt 100ml-be tettük.

90ml-hez 2 és fél kanálnyit tettünk. Kb 1-2nap alatt megoldódott a problémánk.

2015. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!