Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hónapos babátok mennyit...

4 hónapos babátok mennyit eszik egy nap és milyen súlyú?

Figyelt kérdés
Babám 1 hét múlva lesz 4 hónapos,6350 gramm és 950ml-ket eszik egy nap úgy,hogy 9-kor fekszik,de már hajnal 1-től forgolódik,és aztán sír,hogy éhes,így minden éjszaka szó szerint remeg a kajáért.. A védőnő szerint el kéne kezdenem a hozzátáplálást. Első baba,fogalmam sincs mivel csinálok jót.. Szerintetek is sokat eszik?
2016. márc. 31. 05:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz már 6 hónapos de 3 hónapos kora óta 5*180 mili az adagja de ritkán hagy belőle 10-20 milit, legalábbis 3-4 hónaposan még hagyott.

Elkezdtem a hozzátáplálást mert bukós de viszontláttam a pelusban így hagytam, ezen a héten kezdtem újra. Egyébként a hasa is fájt tőle már most nem.

A súlya.. 3570-el született és 4 hónaposan volt 7350 gramm.

Van baba aki 2x - 3x simán felkel enni ebben a korban, ez teljesen normális.

2016. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az en lanykam 2 het mulva lesz 4 honapos.

2 hete 5700 gr volt es 64 cm. 600 grammot hizott az elozo honapban, uh kB 6300 lesz 4 honaposan.

Teljesen valtozo h hogy eszik. Tapszeres mar es sajnos eleg sokat bukik.

Eloszor hajnal 4-kor kel, akkor eszik 150-et.

8-kor nagyon keveset, kB 60-80-at

11-kor kB 160-at

14-kor kB 120-at

17-kor megint keveset, kB 90-et

20-kor (az utolso etetes a nap folyaman) 180-at.

Tehat osszesen (meg nem szamoltam ki magam sem) kB 780-at egy nap.

Ez, nem tudom... Soknak szamit? V kevesnek? :-)


Mondjuk szerintem attol is fugg h fiu v lany a baba.

Fiam 3 honaposan egy egesz kiloval tobb volt, mint most a lanyom.


A te babad anyatejes? Mennyi volt a szuletesi sulya?

Szerintem ne aggodj azon h sokat enne. Annyit eszik amennyire szuksege van!

Latod, az en fiam, ahogy feljebb mar irtam 3 hosan volt 6700 gr es 66 cm.

Most mar 3 eves es nem kover egyaltalan.


Ha majd ugy latjak h gond van a sulyaval, szolni fognak, hidd el. :-)

2016. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó hogy volna anyatejes, ha egyszer a tápszeres kategóriában van a kérdés?

Fiam 4 hónapos, 2 hetes, naponta 770 ml kész tápszert kap, hasonló is a súlyuk, 6 és fél kiló körül van. Én már hozzataplalok, de ez csak kostolgatas, semmi kalória nincs benne. Sztem igaza van a védőnőnek, esetleg válts 2-es tapszerre, mert láthatóan nem lakik jól.

A másik, hogy az enyém még csak ímmel ámmal forog csak hasra. Ha a tiéd mindkettő irányba és rendszeresen, akkor nem is csodálom, hogy több energiára van szüksége!

2016. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Az a helyzet,hogy most kezdett hátról hasra fordulni. Hasról hátra kb.2 hete,de azt most nem csinálja valamiért. Igen,tápszeres a Kisfiam. 4250grammal született,szóval még azt sem mondanám,hogy ducibb,csak sokat eszik. (Állítólag.) Az a baj,hogy kipróbáltunk sokféle tápszert,de most a Lactogen Harmony bevált..csak ebből nincs 2-es..Ha megyünk az oltásra,szerintem az orvost is meg fogom kérdezni,hogy mi a véleménye természetesen. Csak jót akarok a babának,engem nem zavar,ha kel hajnalban,de nem akarom,hogy éhen maradjon. Meg persze én is szeretném,hogy legyen energiája. :)
2016. ápr. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!