Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszert melegen kell adni...

A tápszert melegen kell adni mindig?

Figyelt kérdés
Érdemes cumisüveg melegítőt venni? Főleg az éjszaki etetésekre gondolok, azt úgy gondoltam megoldani, hogy a vizet beleöntöm a cumisüvegbe, és azt berakom a melegítőbe, és amikor felkel a baba, csak bekeverem a tápszert és úgy adom oda. Érdemes ezért megvenni a melegítőt, vagy lehet hidegen is adni? Mi a különbség?
2016. máj. 17. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
hidegen ne. vagy úgy csinálod ahogy írtad, vagy mikrozod a vizet. de mindig frissen készítsd el neki.
2016. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hidegen szerintem se add neki. Mondjuk nekem egyik gyerekem sem fogadta el, amikor már langyosnál hidegebb volt.

Én fogtam a babavizet, 150 ml víz fél perc mikró, bele a tápszer és kész is van.

2016. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy emeleten van a szoba, és a konyha meg a földszinten, a sötétben éjjel nem nagyon akarnék le-fel járkálni. De jó, akkor veszek egy melegítőt.
2016. máj. 17. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:

mire előveszed a tápszert, addigra megmelegszik a mikróban :) enyém 8 hónaposan lett tápszeres, csak ritkán ébredt, ezért eszembe se jutott ilyet venni, de testvéremék gyereke 2 hetesen lett tápszeres, ők az ágy mellé bekészítették a cumisüveg melegítőt, benne a víz, tápszer kimérve és ha kelt a baba, csak összeöntötték, nem keltek fel miatta.


nekem már ez is egy kicsit "erős", de legalább nem hidegen adták neki :D

2016. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer kapta "hidegen". Belátogattunk a munkahelyemre és a hülye fejemmel vizet nem vittem, csak a port. 4 hónapos volt, és a legnagyobb kánikula közepén voltunk, még a bőr is olvadt az embereken.

Jobb híján egy munkatárs felbontott előttünk egy ásványvizet, abból kimértük a vizet és összeráztuk. Megette, nem lett baja, bár tény, hogy a víz is 30 fok körül lehetett a rosszul szigetelt irodában.


Viszont ténylegesen hideg tápszert (20 fok körülit) rendszeresen nem adnék.

De egy tipp, ha már jön a hőség heteken belül: autóban a vizet elég a szélvédő mögé rakni és elég gyorsan felmelegszik. De figyelem, nem a kész tápszert, mert megbuggyan, hanem csak a vizet. Aztán elég az előre kimért port beleborítani és összerázni.

Meg nyáron a babák se annyira ragaszkodnak a nagyon meleg tápszerhez (de nem is bírják a hűtőhideg vizet!).


A te esetedben jó ötlet a melegítő.

2016. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szobahőmérsékleten szoktam mindig adni, hűtőhidegen nem szabad, még mi se iszunk onnan. azért, mert az anyatej meleg, a tápszert nem kell testmelegen adni, csak simán szobahőmérsékleten.
2016. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálatok jó ötlet a melegítő.

Nálunk kis lakásban felesleges.


Az enyém már akkor tiltakozik ha csak éppenhogy langyos a tápszer. Neki csak melegen jó. :D

2016. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!