Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha 90ml-t kellene ennie és a...

Asztalos Szilvia kérdése:

Ha 90ml-t kellene ennie és a dobozon az van 90ml vízhez 3 adagolókanál tápszer kell, akkor az több lesz mint 100ml! Kevesebb vizet adjak hogy ki jöjjön a 90ml?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 14:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt tényleg nem kellene 1-1 szót kiragadni.... Vsz, ha éhes a gyerek, ad neki még enni és nem éhezteti. Idióták. Komolyan.

Másrészt: ha a kora szerint 90 ml-t "kell" ennie, akkor az azt jelenti, hogy 90 ml víz + 3 adagolókanál tápszer

2016. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ne adj kevesebb vizet, ha pontosan 90-et szeretnél adni akkor leöntöd a felesleget és kész.
2016. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne adj kevesebb vizet, szorulása lehet tőle úgy. Csináld a doboz szerint, 90 ml viz, 3 kanál tápszer. Ha megeszi jó, ha hagy belőle, az sem baj. Ne félj, nem hízik el attól a plussz 10 militől. Az én fiam mikor kb 6 hetes koráig többet evett, mint az előírás, azóta kevesebbet. Annyit egyen, amennyit igényel.
2016. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a kérdéshez szólt, max nincs amivel megértsd.
2016. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amit a tápszeres doboz ír, hogy 90 vagy 120ml az adagja, az a víz mennyiségét jelenti. Én feltételezem hogy a keverési arányok miatt kérdezted, nem azért nem kevesebbet akarsz neki adni mint amennyit kér. Szóval az arányokon nem szabad változtatni, mindig 30ml vízhez kell egy csapott mérőkanál por, ebből valóban több lesz, de a víz mennyiségét vedd figyelembe. Az én babámnak pl. 120ml kell ennie, tehát 120ml vízből csinálom, 4 mérőkanállal. Ha kevesebbet akarsz csinálni akkor nem csak a víz hanem a por mennyiségét is csökkentsd arányosan.

Példák:

90ml kész tápszer = 75 ml víz + 2,5 mérőkanál por

100ml kész tápszer = 90ml víz + 3 mérőkanál por

Remélem ez így érthető. Nyomatékosítanám hogy a tápszeres dobozra írt mennyiség a víz mennyiségét jelöli. Adj annyit a babának amennyit megeszik :)

2016. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

A tápszer, ha jól gondolom pór alapú. Tudtad, hogy OLDÓDÁSKOR VAGY AZ OLDATOK KEVERÉSKOR A TÉRFOGAT BIZONYOS ESETEKBEN NEM VAGY CSAK ALIG VÁLTOZIK?????

V1+V2<V3

Porok oldódásakor szinte minimális lesz a változás emiatt nem kell aggódnod!!!!! Biztos vagyok benne, hogy a konyhai eszközök nem mutatnak változást.

2016. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!