Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy álljak át tápszerre?

Hogy álljak át tápszerre?

Figyelt kérdés
Lassan két hónapos a babám. Csak szopik és van is bőven tejem, de lassan már semmit sem ehetek, mert mindentől fáj a hasa, és ez miatt szeretném csökkenteni a szoptatások számát és helyette tápszert adni, legfőképpen este és éjjel, hogy tudjon nyugodtan aludni, ne sírjon órákig a hasfájás miatt, amit én okozok neki. Hogy érdemes nekifogni?
2016. dec. 1. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Mintha tápszeresnek nem fájhatna ugyanúgy a hasa...
2016. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Nekem egy hónapos korától lett teljesen tápszeres a babám, mert elapadt a tejem. A hasfájós időszak mégis kb. 5,5 hónapos koráig eltartott, sokféle tápszert próbáltunk, Biogaiát folyamatosan kapta, Espumisant is próbáltuk, de semmi.


Ne gondold, hogy a tápszeres babáknak nincs ilyen gondja! Örülj, hogy van tejed és boldog lettem volna, ha sikerül szoptatni hosszabb távon.

2016. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a gyerekorvossal kellene megbeszélned. Nem hasraütésszerűen kiválaszatni egy tápszert, ami újszülöttnek való.
2016. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Tegnap ettem kolbászt, éjjel nem aludtunk, pedig azt hittem azt legalább szabad.

Most hallottam az angol vízről, szerinted érdemes kipróbálni? Nem tudom mit tegyek, nagyon bizonytalan vagyok.

2016. dec. 1. 14:40
 5/20 A kérdező kommentje:
3as: tényleg ennyire hülyének nézel, hogy bemegyek egy boltba és az első tápszert megveszem? Nem azt kérdeztem, hogy mit adjak neki, azt majd az orvos mondja meg, hanem azt, hogy hogyan álljak neki?
2016. dec. 1. 14:42
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az étkezéseddel van baj, szimplán hasfájós a baba. Próbálj ki több hasfájásra való szert (Espumisan, Infacol, stb. kérdezd meg a védőnőt, gyógyszerészt, biztos van még), mert emiatt áttérni a tápszerre szerintem butaság volna.


Ha át akarsz térni - nyilván ezt is lehet - akkor a következő szoptatás alkalmával kínáld meg a korának megfelelő tápszerrel, és kész. Ha elfogadja, és a szoptatás kihagyása miatt a melled nagyon feszül, akkor egy picit fejd le belőle a tejet, hogy ne legyen kellemetlen. Így egyre kevesebb tej termelődik, míg végül a szoptatás hiánya miatt idővel elapad. Legalábbis nálam így történt, amikor a hozzátáplálás során egyre kevesebbet szopizott a lányom.

2016. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból azt tudom mondani, hogy be kell tartani a tiltó listát étkezésnél, akkor nem lesz gond a hasfajassal.

Tilos: k betűs zöldségek, száraz hüvelyesek, citrus félék, csoki, penész, fűszeres étel

Lehet tilos: tej,tojás, paradicsom, uborka, gomba

2016. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Arra nem gondolsz, hogy odafigyelj az étkezésedre,hogy tudjál szoptatni? De akkor is fájhat a hasa.
2016. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

El ne vedd tőle a tejed, sokkal egészségesebb számára, mint a tápszer! Persze tápszeren is felnőnek gyerekek, de most csak azért tápszerre szoktatni, mert te nem ehetsz bizonyos ételeket, luxus!


Sajnos a gyereknevelés áldozatokkal jár néha.

2016. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
kérdező! vegyesen táplált gyermek anyukájaként mondom, a vegyes táplálás a lehető legrosszabb a hasának, attól lesz csak igazán kólikás!! vagy teljesen átálltok a tápszerre, vagy szoptatod tovább, de a kettőt ne keverd. Én nem tudom hogy csak tápszeresnek is fájhat e a hasa, tény hogy anyatejesekre jellemző mert ugye szopikor levegőt nyel. Ugyanakkor maguk a bélgázok az anyatejen nem mennek át! Nem azért fáj a hasa amit eszel! Ez tévhit! a büfizési technikád lehet rossz, vagy éppen kevés, legalább negyed órát, de akár felet is lehet büfiztetni, ami baromi hosszú idő és fárasztó, főleg éjjel, de a hosszabb alvás érdekében viszont megéri....emellett a kólika idővel javul, 3. hónap környékére a babák 50%-a kinövi, minimum ez az egy hónap, amit a helyedben kivárnék még, annak érdekében hogy anyatejes maradhasson a baba! nem vagyok bigott anyatej párti, de ezt az egy hónapot érdemes lenne kivárnotok, szeretgesd, tornáztasd, masszírozd, legyél vele, hidd el kevesebbet ártasz neki ha miattad - még ha egyáltalán így volna - fáj a hasa, mint azzal, ha megvonod az anyatejet, és az ezzel járó testi lelki kontaktust tőle.
2016. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!