Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kedves Anyukák! A 4 hónapos -...

Kedves Anyukák! A 4 hónapos - főként vagy csak tápszeres - babátok milyen időközönként eszik és mekkora mennyiségeket?

Figyelt kérdés

Az én babám holnap lesz 17 hetes, hétfőn pedig 4 hónapos. 3610 grammal és 54 cm-el született.

Az első 5 hétben anyatejes volt, már akkor megevett 120-150 grammot is. 6 hetesen lett tápszeres, Milumil Optima 1-et kapott és semmilyen problémánk nem volt. A széklete is rendes volt, hasa sem fájt, nem bukott - mai napig sem bukós -, az arcát picit kiütötte, de már az is elmúlt. Úgy nézett ki, hogy elfogadta. :)

Kb. 2 hétig elvolt a doboz szerinti 120 ml-es vízmennyiségű tápszerrel. Még nem volt 2 hónapos se, de a védőnő tanácsára már felemeltem neki apránként 150 ml-es mennyiségre és 1 héttel azután, hogy betöltötte a 2. hónapot - 10 hetesen - már 150 ml vizzel készítettem neki a tápit. Ami a doboz szerint 3 hónapos kortól lenne javasolt.

Azzal szépen elvolt: 3 óránként evett, napi 6x. Mielőtt betöltötte volna a 3. hónapot, jött a növekedési ugrás és 1-1,5 hétig akár 8 alkalommal is evett naponta, 150 ml-ket (lemértem, olyan 166 gramm). Akkor a tanácsadáson megmérték és 6630 grammot, 64 cm-et mértek. Utána visszaállt neki napi 6 evésre, 3 óránként. Viszont onnantól fogva este 8 órától hajnali 5ig alszik, egyszer sem ébred meg enni. Ki tudtam egyfajta kezdetleges rendszert alakítani vele.

2 hétig még elvoltunk ezzel a 150 ml-vel, de 2 hete vettem észre, hogy ez is kevés lenne. Eddig etettem hajnali 5 körül, 8 körül, 10-11 között, 13-14 között, 16-17 között és 19-20 között. Aztán 2 hete ez felborult, továbbra se kel fel enni éjszaka és ugyanúgy az első etetés 5 óra körül van és az utolsó 19-20 között, ezekhez úgy látom hozzászokott és akárhányszor eszik egy nap, ezekben az órákban követeli is. De a kettő időintervallum közötti időszakban 2 óránként (max. 2,5 óránként) etetem és van, hogy 7x is eszik egy nap.

1 hete bevezettem nála a tejpépet. Ette, mint akit éheztetnek, de ezzel kibír 3 órát is evés nélkül, nem pedig 2 órát. Azt is lemértem, készen olyan 186 gramm (190 ml) volt, de megeszik belőle 170 grammot. Ebből kiindulva mertem neki pár napja felemelni 180 ml vízmennyiségű tápira. Az elkészítve tápszer porral olyan 200 ml. De én nem mertem sokkolni a gyomrát, a kész mennyiségből levettem 20-25 ml-t és olyan 180 gramm körül kaphat, ahogy mértem. De tegnap így is evett 7x tejpéppel együtt. Tegnap le is mértem, 7330 gramm és 67 cm hosszú.

Van az a számítás, miszerint testsúlykilogramm*150/etetések száma. Eszerint neki, ha 6x eszik egy evés alkalmával 183 ml-t kellene ennie. De mi van akkor, ha 7x eszik tejpéppel együtt? Kiszámolva 170 ml-el többet eszik, mint kellene. Tudom, ez a számítás annyira babafüggő, van akinek bejön és van olyan is, akinek nem. Igazából eddig sose foglalkoztam ezzel a számítással, de most ezt is "elővettem". Mert félek, hogy ez a 180 ml, amit kap az sok neki, hogy duci baba lesz vagy ártok vele neki. Mert a doboz szerint a 180 ml-s vízmennyiség 5 hónapos kortól javasolt és ő még nincs 4 hónapos se.

Lehet, hogy még elég lenne neki a 150 ml-s mennyiség és azért eszik 2-2,5 óránként, mert éjszaka egyszer se kel fel enni. Vagy tényleg igényli már a 180 ml-t, mert a súlya és a hossza úgymond megköveteli.

Alkatilag ő is így néz ki, mint a képen látható baba: [link]



2017. márc. 31. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
5x 180 milit evett. 3-3,5 óránként. 3570-el és 51 cm-el született és 4 hósan volt 7,4 kg körül és 68 cm. Utána lassult a gyarapodása amúgy. Mindig annyit adtam neki, amennyit kért. Csak arra figyeltem oda, hogy ha pl gyanúsan korán sír, tuti éhes-e, sokszor tényleg csak álmos volt. Az egyszeri mennyiségre és nem igazán figyeltem.
2017. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4honapos lesz jovoheten, 2-3hete 5*210ml kesz tapszert eszik. Este 9-7ig alszik.
2017. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam 56 centivel, 3750 grammal született.

Most múlt 3 hónapos és már két hete 180 ml-t eszik. Semmi gond nincs azzal szerintem ha többet akar, nekem ezt mondta doki, védőnő, mindenki. Logikus is. Amit enni akar azt el is fogja kérni :D A hurkák később meg majd lemennek ha mozog, aktív.

Túl enni nem tudja magát, nálunk is ha nem akar enni, biztosan összezárja a száját. Jelzi.

Kíváncsi vagyok később mennyit kér majd... :D

Szóval mi is mindig egy szinttel többet evett ebből a tápszerből mint a javasolt.

A javaslat ugye csak javaslat. Minden gyerek más.

Amúgy 5x eszi a 180ml-t általában.

2017. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A 180-ál kibírja a 2 órát, de a 150-el már csak 1,5-et. A tejpéppel 2,5 órát. Próbáltam terelni a figyelmét, figyelni arra nem-e más a gond. De amikor etetem, hallom, ahogy telik meg a pocija, kong az ürességtől neki.
2017. ápr. 2. 06:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lànyom 48cm-el és 3360grammal született. Négy hòsan 62cm és 6520gramm volt. Reggel 170ml, este 200ml, éjszaka 170ml tàpszert iszik. Tizorai meg az uzsi teljesen ki van vàltva pépre. Délben fözeléket kap, de utàna néha még kér 100ml körüli tàpit
2017. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!