Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nekem tápszeres a két hetes...

Nekem tápszeres a két hetes kisfiam, honnan tudom ha szájpenésze van? A rózsamézzel (azt hiszem ez a neve) meg lehet előzni is vagy csak kezelni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 18. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Az anyatej maradványt egy textil pelussal le tudod törölni a nyelvéről. Ha szájpenész akkor nem tudod.
2017. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megelőzés céljából elég, ha odafigyelsz a cumi higiéniájára. A szájpenészt gomba okozza. A sötét, nedves helyeket kedveli. Száraz és tiszta felületen nem tapad meg.

Nem törvényszerű, hogy el fogja kapni.

2017. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem "kötelező", hogy előjöjjön, az én gyerekeimnek nem volt. Tudtommal ugyanaz a candida gomba okozza, mint ami a hüvelyfertőzést. Ez mindenkiben megtalálható, csak néha túlszaporodik (gyenge immunrendszer, antibiotikum-kúra, vitaminhiány, túl sok cukor bevitele növeli a kockázatot) és van baba, aki már születésekor elkapja, így nála megelőzni sem lehetne. Tünete a letörölhetetlen fehér folt a baba szájában (a letörölhető csak tejmaradék), esetleg nyűgösség, harc a cumival, gyengeség. Szerintem tartsd be az alapvető higiéniás szabályokat (tiszta cumi, kézmosás, tiszta szájbavehető játékok és a feje alá tiszta textilpelenka), ennyi a megelőzés. Ha meg bármi gyanúsat látsz a baba szájában, akkor mutasd meg a gyerekorvosnak, az a biztos.
2017. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha azt gondolod szájpenész, először adj neki egy kis vizet, lemosódik e...iletve ahogy az egyik hozzászóló írta, pelussal letörölni, ha tápszer, lejön.

a védőnőm azt mondta ha gyanakodom akkor nyugodtan töröljem át, nem ártok vele, ha még sem penész, de ha nem kezeljük komolyabb baj is lehet belőle.

2017. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Mindet hasznosnak találtam! Első baba és eléggé féltem meg szerintem többet aggódok mint egy "rutinos" anyuka :)
2017. szept. 19. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!