Szobahomersekletu vízbe keverni a tápszert?

Figyelt kérdés
Ha feloldodik és elfogadja a baba akkor nem kell h frissen forralt és lehutott legyen?
2018. márc. 31. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem kell frissen forralni :) Reggel felforralod a napi adagot és azt melegíthezed a mikróban. A babavíz sincs frissen forralva :)
2018. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem baj h nem 40fokosba keverem? Amugy babavizet használok.
2018. márc. 31. 09:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is csak éppenhogy langyosba keverem, csak annyira melegítem, hogy feloldódjon. Szinte csak hidegen issza meg a lányom.
2018. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha feloldódik akkor nem baj. Egyik lányom forrón, a másik hidegen szerette.
2018. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szuper. Köszönöm. 😉
2018. márc. 31. 09:53
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Azért ne keverjük össze a csapvizet a babavízzel, ugyanis a babavíz már kezelve van. A csapvizet igen is forralni kell (vagy legalább is erősen ajánlott) a babának a tápszerhez és minden baba pedig utána igény szerint kellő hőfokra hűtve fogyaszthatja.

Mi babvizet használtunk, azt felmelegítettük annyira, hogy feloldódjon a tápszer benne, aztán a csuklómon néztem mindig, hogy kellő hőfoka van-e, hogy ne legyen túl forró.

2018. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsóval értek egyet. A tápszerre rá van írva, hány fokos vízzel kell elegyíteni, nyilván valóan abban oldódik jól a tápszer és mire elkészül éppen kellemes hőmérsékletűre hűl le, ami jó a babának. Én nem igazán szoktam ezeket a kérdéseket érteni, az anyák nagy többsége annyi mindenre odafigyel a babájával kapcsolatban, de pont az etetést próbálnák elnagyolni.
2018. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
6,7-nek: Én nem úgy értelmeztem a kérdést, hogy egyáltalán ne akarná forralni a kérdező a csapvizet. Hanem, hogy muszáj-e minden egyes etetéskor az adagot felforralni majd 40 fokosra hűteni. Amit nem muszáj, előre is fel lehet forralni egy napi adag vizet. Az, hogy a babája hidegen vagy melegen szereti a tápszert egyéni dolog. Senki sem javasolta neki, hogy forralatlan csapvizet használjon.
2018. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem persze, hogy tudom h nem adunk forralatlan csapvizet neki. Babavizet kap, sőt ami nem fogy el 1 nap alatt azt forralom. Csak én nem melegitem minden alkalommal. A milumil tényleg rosszul oldódik de azt csak próbáltuk. A beba jól oldódik. Erre mindig odafigyelek.
2018. márc. 31. 18:57
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, én nem a forralásról írok, hanem hogy hány fokosnak kell lennie a tápszernek. Mindegy, hogy a baba hány fokosan szereti, a tápszert egy bizonyos hőmérsékletű vízbe kell belerakni és úgy összekeverni. Az én gyerekem is tápszeres volt, pontosan tudom, hogy milyen állagú és szagú tud lenni a tápszer, ha nem megfelelően van elkészítve, vagy áll. A szobahőmérsékletű víz nem alkalmas a tápszer helyes elkészítéséhez. Ha alkalmas lenne, akkor azt írták volna rá. Nekünk is otthon volt forralt hideg víz és azt öntöttük össze frissen forralt forró vízzel, míg elérte a megfelelő hőmérsékletet a keveréshez, utána folyó víz alatt hűtöttük a tápszert. Én nem adnék úgy a gyerekemnek italt, ahogy én sem innám meg. A szobahőmérsékletű víz az majdhogynem hideg. Abban nem oldódik rendesen egy tápszer.
2018. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!