Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Segítséget, tanácsot szeretné...

Segítséget, tanácsot szeretné kérni.5 hónapos lányomnak tápszert szeretnék adni, de nem fogadja el. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

eddig anyatejes volt, de napok óta cibálja a mellbimbómat, feszeng, türelmetlen, ahelyett hogy egy ciciből etetném még a kettő is kevés neki. éjszaka 1.5-2 óránként kel.

párszor próbáltam neki adni tápszert az 5 hónap alatt ilyen olyan okból, de mindig kiköpte és nem fogdta el.

köszi a tanácsokat.


2018. jan. 2. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet lepontozni: szerintem nyugodtan kezdjetek el kóstolgatni!

Növekedési ugrás van, kevés a tej, éhes: igaz, hogy nincs 6 hónapos, de azon a pár napon sok nem múlik.

Lehet, hogy kanállal szívesebben fogadná el a tejpépet, mint a tápszert üvegből. Nincs akkora különbség a kettő között.

2018. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szia, a hozzátápláláson én is gondolkodtam, két hét múlva lesz 6 hónapos. csak az nem hoz "azonnali" javulást.
2018. jan. 2. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:

én is pontosan ugyanígy jártam mindkét gyerekemmel, nagyjából ennyi idős korában, pedig mindkettővel volt elég tejem. azt tapasztaltam, hogy a tápszer sem oldja meg a gondokat - az enyémek elfogadták. De ebben az időben nem emiatt kelnek éjjel: mozgásfejlődés, fogzás, megszokás - bármi állhat a háttérben.

A hozzátáplálást ugyanezen okból kezdtem meg 5.5 hósan mindnkettőnél - ahogy írod valóban az sem volt megoldás semmire.

Az egyetlen ami segített náluk a cumira szoktatás, alvástréning, nagyjából 6 hós korban.

Ha feszeng, megpróbálhatsz fejni, megnézni mennyi tejed van. Ha letudsz fejni úgy 60 milit, akkor tuti elég neki, mert a babák annak 3szorosát tudják kiszívni minimum, amit fejsz....ha nem érzi jól magát a ciciden, lehet hogy fáj az ínye, vagy seb van a száján pl szájpenész, esetleg a hasa fáj...ezeket csekkold, vegyél Dentinoxot, nézd meg attól jobban alszik e - vagy a nurophent is adhatod - ha fájdalma van, és attól jobban alszik, akkor nem a cici a baj.


Ha a tápszert nem fogadja el, próbáld tök más üvegből mint amiből tejet szokott kapni - fordítva nálunk ugyanis ez szempont: nem hajlandó elfogadni a tápszeres üvegből semmi mást csak tápszert.

Próbálhatsz más márkát is - hallottam olyat hogy ez meg az nem ízlett a babáknak, míg a másik márka igen.

2018. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!