Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy szamoljam a napi mennyise...

Simo Nora kérdése:

Hogy szamoljam a napi mennyiseget?

Figyelt kérdés
A napi mennyiseg amit atlagosan meg kellene egyenek a babak az ugye testsulykilogram*150ml,na most akkor ez a mennyiseget ugy kell szamolni, hogy a viz plusz tap? Amenmyi a keverek osszesen vagy csak a viz mennyiseget kell szamolni. Remelem erthetoen fogalmaztam. Mert pl 180ml vizhez jar 6 kanal tap de ez ha osszekeverodik akkor az mar 200ml,akkor a 200mlt kell szamolni ugye?
2018. okt. 10. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A kész tápszert kell számolni, tehát víz plusz tapszer. De ezt egyaltalan nem kell annyira szigorúan venni, nem kell a ml-eken görcsölni. Nálunk koraszülöttek, 2,2 kg-val jöttek haza, de mar akkor azt mondták, hogy lazán kell kezelni, nem kell kétségbeesni akkor sem, ha 400 ml-t esznek, de akkor sem, ha egy napig kevesebbet. Persze hosszabb étvágytalanság esetén orvos, vagy ha egyéb panasz is van (bágyadtság, aluszékonyság sb).
2018. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ma vagyunk 12 hetesek es erre ma jottem ra, hogy igy kell szamolni a mennyiseget... Ugyhogy eddig ahogy szamoltam, hogy csak a vizet suroltuk az eloirt mennyiseget de igy boven megeszi. Amugy nem veszem annyira komolyan csak minden nap kisuamolom, hogy kb lassam.
2018. okt. 10. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:
A kész tápszert. :) De pl nekem a kicsi akkor se ette meg az ajánlott mennyiséget, mellette nagyon szépen hízott, havi 600-800 grammokat. :) olyan 120-130 milire jött ki kilónként a mennyiség.
2018. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!