Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kevés a tejem de a kicsi nem...

Kevés a tejem de a kicsi nem akarja elfogadni a tápszert, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fejem magam mert csak úgy fogadja el az anyatejet, így látom hogy egyre kevesebb a tejem. Viszont már a 3.fajta tápszert próbálom ki, de nem akarja enni, pedig biztos éhes mert utánna adok neki anyatejet azt megeszi. Csak lassan már nem tudom neki biztosítani az elegendő mennyiséget. Az idegeim már a padlót verik, nem tudom mit tegyek...
2018. nov. 16. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Hol laksz?


Gyerekorvos írhat fel anyatejet


( tévhit, hogy csak erősen indokolt esetben..., csak nincs sok emiatt nem szokták csak úgy felírni.. De ki lehet "hisztizni")


Ha olyan helyen laktok, ahonnan el tudtok menni a gyűjtőhelyre.


Egyébként ez indokolt eset

2018. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem is tudtam, hogy van férfi tej is, amit ehet a baba 🤔
2018. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen idős? Régen elfogadta, vagy hogy lett kevesebb, mint volt a fejés óta? Érdemes lenne egy szoptatási tanácsadót felkeresned, hogy jó-e a technikád, nincs-e lenőve a nyelve, nem fogadná-e el, ha bimbóvédővel próbálod vagy ha picit fejsz előtte... pl. www.lll.hu vagy kérdezd meg a védőnőt, tud-e a közelben ajánlani. Egyébként ha elég éhes, el fogja fogadni a tápszert, de lehet, hogy előtte még sokszor fog ordítani minden alkalommal. Legalábbis az enyém is így járt, amikor kórházba kerültem mellőle - először egy fél napig ordított és köpködte ki a cumit, aztán már csak egy órát, másnap már csak feleket, aztán beletörődött. De persze jobb lenne, ha szoptatnál, ha egyszer ennyire kitartó és tej is van. Egyébként meg kiskanállal, pohárkával is lehet próbálkozni, de ezek hosszú távon ugye nem megoldások.
2018. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3hónapos, már ezeken túl vagyok, bimbóvédő, tanácsadó, védőnő, mindenféle próbálkozás megvolt (szerintem) . Kicsit már bele is vagyok fáradva az egészbe és már nem is tudom úgy élvezni az anyaságot mint akarnám. Állandóan félek hogy mit fog enni a pici ha nem eszi a tápszert nekem meg csak fogy a tejem...
2018. nov. 16. 14:54
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és régebben elfogadta, szerettem szoptatni és szépen gyarapodott, de jó pár hete fokozatosan elutasított, a végén már csak éjjel szopott, mostanra pedig egyáltalán nem.
2018. nov. 16. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha régebben elfogadta, akkor miért kezdtél neki cumiból adni?
2018. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert nem akart szopizni, ahogy cici közelbe került nagyon sírt, befeszített. Először néhány etetésnél volt ez, majd fokozatosan mindegyiknél ezt csinálta míg végül teljesen elutasította a mellem.
2018. nov. 18. 17:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérd szoptatási tanácsadó segítségét!

SNS készülékkel vissza lehetne terelni a melledre.

2018. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Azért kérdezem, mert próbálom látatlan logisztikázni, hogy ha előtte is kapott cumit, akár csak játszócumit altatáshoz, akkor lehet cumizavar. Vagyus, hogy ugye a cumiból más technikával kell szopni, mint ciciből ls ez néhány babánál bekavarhat. Ha soha nem kapott, akkor lehet, hogy csak az evésre beinduló emésztés, ritkábban fogzás, vagy túl erős vagy lassú tejleadó reflex lehetett a baja és nem a technika. Ezeket lehet, hogy megoldotta volna, ha picit lefejsz előtte, vagy más a póz vagy egyszerűen gyakrabban kíbálod szelíd erőszakkal. Mikor kezdődött és meddig nem volt probléma?
2018. nov. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Néha kapott cumit, általában akkor ha mentünk valahova, vagy ha a babakocsiban sírt, de sokszor ki is köpte. Bimbóvédővel szoptattam lehet az volt a baj. Igen mikor nem akart szopizni, többször próbáltam mellre tenni. Hasfájós baba szóval lehet hogy az emésztése volt a ludas és ez miatt utálta meg a szopizást.
2018. nov. 19. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!