Nagyobb babát -aki csak anyatejes- sikerült átszoktatni cumisüvegre és tápszerre?

Figyelt kérdés

Vagy ez reménytelen már ebben a korban?! 10 hónapos.

Ha igen, hogyan?


Köszönöm!



2018. dec. 17. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lehetetlen, nekem is meg kellett tennem mert vissza kellett mennem dolgozni. Próbáltad már neki cumis üvegből adni a lefejt tejet?

Ha az a cél, h neked is apadjon, kezd el egyre kevesebbszer szoptatni, egyre kevesebbet, végén pótolj tapszerrel. Így hozzászokik az ízhez, és rájön? H a cumis üvegből könnyebben megkapja, a tejet így nem akar majd szopizni sem. Legalábbis nálunk így ment

2018. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál:)


Mennyi idős volt ekkor a babád?


Még lefejt tejet nem próbáltam cumisüvegből, de pont ma gondoltam rá, hogy lehet ez is segíthetne - ki fogom próbálni.


Apasztani egyenlőre nem szeretném, amig nem vagyok biztos abban, hogy sikerül átállni tápszerre. Sajnos a hozzátáplálásban is eléggé lassan haladunk, alig eszik meg pár gyümölcsöt, aokból is csak pár kanállal. Eléggé feladja a leckét. Csak szopizni akar, de már nem hízik, szerintem nincs már elég tejem sem. Második gyerek, elsővel ilyen gondom nem volt, eléggé tanácstalan vagyok. Megnyugtatna a tudat, ha a tápszer cumisüvegből meginná legalább.

2018. dec. 17. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, bocsi az lemaradt, hogy 9 hónapos volt a babám :)


Viszont! Ha nem kell visszamenned dolgozni, vagy egyéb indok nincs, mint hogy nem hízik a babád, nem biztos, hogy a tapszer a megoldás :) az anyatej mindig tápláló lesz a babádnak (jó persze bizonyos kereteken belül, szóval 2 évesen már nem :D) hány kilóval született és most mennyi? 1 éves korra “kell” triplazniuk.

Mióta stagnál a súlya? Egy nap hányszor szopizik?


Ht nem baj, ha nem úgy megy, ahogy a nagy könyvben írjak :) amíg nem veszít lényegesen a súlyából, nem hiszem, hogy aggódni Kene, pláne azért egy 10 hós már a világot bejárja ha teheti :)


Na de majd válaszolsz és kitalálunk valamit ;) jövök később!

2018. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De jó!:)Köszönöm!:)


3420-al született és most 7200g.

Két hónapja nem hízik. Mondjuk egy hónapja szinte folyamatosan beteg - nagyon beteg is volt, magas lázzal, hányással.

Rajtam is végigment 2x egy hónapon belül egy hányós-hasmenéses vírus -azót érzem, hogy nincs elég tejem.

Hát, hogy hányszor szopizik egy nap azt nehéz megmondani. Össze-vissza, kb 2 óránként. Éjszaka 2x.

2018. dec. 17. 19:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és a Sinlacot elfogadja, szereti.
2018. dec. 17. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akkor van laktóz intoleranciája? Sinlacot általában akkor szoktak adni a babának, egyebek mellett jó a pl milumilnak a tejpépjei, enyém pl imádja a stracsatellásat :D

Az a baj, h így h beteg volt elég nehéz következtetni.

Pisis kakis pelusok száma egy nap h több, mint 3-4, akkor valószínű, hogy elég neki a tej. Ugyebár a who már 2 éves korig ajánlja szoptatni a babákat, 1 éves korig is tartja, hogy több legyen az anyatej, mint a normális étel. Mivel én szoptatás parti voltam/vagyok ezért ha teged nem zavar, hogy 2 óránként van rajtad a baba, akkor én a helyedben többször is kínálnám, ennek tej szaporito hatása van, mellet ha teheted 3 órás turnusokban valts, hogy minél jobban ürüljön, ezáltal ez üzenet a szervezetednek, hogy több tejet termeljen. Persze ha érzed, hogy már teljesen kiürült; nem kell tartani a 3 órát.

Védőnő, doki biztos fogja tanacsolni, hogy váltás tapszerre, és eroltesd a ht-t, de én még adnék így 3-5 hetet és megnézném hogy alakul a gyarapodás :) 2 hónap múlva remélhetőleg a közelében lesz a 10 kilónak, de bőven elég kevesebb is.


Hozza táplálásnál probaltad már a blw-t? Ez mondjuk nagyon nehez, teljes reform a ti konyhátokban is, de van egy egyszerűsített verzió. Baba elé pakolsz pl pulykapárizsit ujjpercednél fele adagokban, meg pl kiflit szinten így és hagyod, egyen magától, ismerkedjen a formákkal, ízekkel.


Ami még bevallhat, nem tudom probaltad e, hogy anyatejet keversz az ételekbe, hátha úgy jobban elfogadja :)


Jelenleg ennyi jutott eszembe, lehet kicsit össze-vissza :D

2018. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! :)))


A Milumil tejberizspéptől, ill a banánostól tele lett apró kiütéssel - pedig azokat nagyon szerette (volna).

Nem bizonyított a tejérzékenysége, de feltételezhető.


A blw-hez nincs elég bátorságom:)


Holnap megyünk státuszra, kíváncsi vagyok mit fog szólni a doktornő.


Próbálom gyakran mellre tenni, meg akkor így ahogy írtad, hogy csak 3 óránként váltok, meglátjuk...


Írok majd hogy haladunk;)

2018. dec. 18. 15:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma voltunk 10. hós státuszon . Semmit nem hízott 2 hónap alatt. A doktornő azt mondta, hogy szerinte ez a betegségek miatt, ill amiatt van, mert már ne elég zsíros neki az anyatej, ill. pont most bújnak ki az első fogai.

A doktornő azt javasolta, hogy minden étkezéskor először kanalas étellel kínáljam és csak utána szopizzon. Adjak neki Sinlacot akár 3x-5x is egy nap - mert azt megeszi.

Ha februárig nem indul be a súlygyarapodás, akkor kivizsgálás :(

2018. dec. 19. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggodj! Biztos be fog indulni! Viszont az “nagyon jó” ha o is a betegségre fogta. Hidd el, olyan nincs, hogy nem elég zsíros az anyatejed, de természetesen én továbbra is ezt szopi partiként mondom. Más már rég meggyőzött volna, h hagyd abba a szoptatast.

Próbáld mindenképp ki akkor ezt a 3 orast és a sok sok mellre tételt ❤️


Én amúgy szopi végén adnám, hisz akkor már nem fog annyit enni belőle mert jól lakott remélhetőleg anyatejjel. Nekem mikor le kellett választanom pont h előtte adtam a kaját, h már kevesebbet szopizzon utána.

Ha esetleg van otthoni mérleged, merd le most, és 3 hét múlva azzal a technikával, amit választasz :) legyen aza doki fele vagy amit mi beszéltünk itt. És ha hizast tapasztalsz válaszd azt az utat :) ja! És te is tessék sok sok vitamint szedni, szükséged van neked ks rá és a babának is :)

2018. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja meg annyi, h ha februárra tette a kivizsgálást, az nagyon jó. E szerint nincs probléma különben már a gasztron állnátok sorba :) puszi!
2018. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!