Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kezdjem rászoktatni a...

Hogyan kezdjem rászoktatni a babám a cumisüvegre? Félek hogy kevesebb a tejem.

Figyelt kérdés

Még szopizik a kisbabám, de már előre aggódom, mi lesz ha majd nem lesz tejem, mert nem fogadja el a cumisüveget a picim. A cumi sem kellett neki, pár hétig próbálgattam, néha el is fogadta,aztán már sír is ha megpróbálom odaadni neki, úgyhogy ezt hagytam. Cumisüveget több félét vettem, a MAMostól kezdve... tegnap próbáltam a Tommy Tippeet is..Egyik sem kell neki, csak nyalogatja,mindegy hogy anyatej,víz, vagy tea van benne. Mástól sem fogadja el. Remélem tudtok tippeket adni hogy mit lehetne még megpróbálni. Vagy ez fokozatosan menni fog? Meg fogja szokni előbb utóbb, ha kínálgatom neki, vagy megutálja mint a cumit?

Nagyon örülök neki hogy még tudom szoptatni,és remélem hogy minél tovább tudom is majd, viszont félek hogy talán már most kevesebb a tejem, mert kb két hete szoptatás közben sokszor elkezd sírni a babám, elenged aztán újra szopizik, közben rugizik kapálózik, és ez megy fél órán keresztül. Ha megnyomom a mellem, jön a tej,de a babám mégis ezt csinálja,éjjel meg úgy megtelik a mellem hogy feszül, és még fejnem is kell. Ha ilyenkor szoptatok, nincs semmi gond. Étkezésre nagyon odafigyelek, iszom tejserkentő teát és alkoholmentes sört is,a babám nem hasfájós és kis vigyorgós vidám baba. Arra is gondoltam hogy talán melege van és neki a szopizás is fárasztó, teljesen leizzad közben, ezért kétszer is fürdetem egy nap. Nem szeretném hogy egyik napról a másikra kellejen "ráerőltetnem" a cumisüveget ha elmegy a tejem,ráadásul ebben a melegben nem viszem magammal a picit ha vásárolnom kell, anyukám vigyáz rá addig, és rohanok vissza hogy tudjak szoptatni.

A válaszokat előre is Köszönöm!


3 hónapos kislány anyukája


2018. aug. 14. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj már ilyenen! Ettől fog elmenni a tejed!

Nem kell előre rászoktatni. Ha nem lesz más, majd elfogadja.

De ha most tömködöd max cumizavart érsz el, és ezért fog lsszokni a melledről.

2018. aug. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel rontod el a szoptatást. NEM kell rászoktatni a cumisüvegre. Ha az elején szépen beindul a tej, akkor az nem apad el csak úgy, ha igény szerint szoptatod, és nem kavarsz be a folyamatba pl. cumisüveggel, emiatt ne aggódj!
2018. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :) Első babám, és sajnos a védőnő sokszor mond olyat, aminek aztán az ellenkezőjét mondja egy hét múlva... ezért tettem fel itt is a kérdést. Köszönöm mégegyszer.
2018. aug. 14. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Mi vért izzadtunk mire elfogadta a cumisüveget. 5-6 fajtát kipróbáltuk mire elkezdett enni belőle.

Próbáltam, hogy anyatejet tettem az üvegbe, hátha a tápszer nem ízlett neki, de azt sem itta meg.

Egyszerre sírtam a gyerekkel.

Aztán egyszer csak elkezdte inni a tápszert.


Kitartás kell hozzá.

2018. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó vagyok.

4 hónapos volt akkor.

2018. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a baja, hogy kevés a tejed.


"szoptatás közben sokszor elkezd sírni a babám, elenged aztán újra szopizik, közben rugizik kapálózik, és ez megy fél órán keresztül. Ha megnyomom a mellem, jön a tej,de a babám mégis ezt csinálja"

Valami zavarja ilyenkor, az biztos, de tuti nem a tejmennyiség csökkenése. Akkor kiszívná az utolsó cseppig és üvöltene, hogy éhes.

2018. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!