Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás

A kérdés
Valaki6778 nevű felhasználó kérdése:

Kisfiamnak nemreg tapszer helyett estere kakaot kap másfél eves most szerintetekis korai volt meg a tapszert elvenni?

Illetve ki mivel helyetesiti a tapszert?

febr. 3. 00:15  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

21 hónapos a lányom és kb. 1 dl tejitalt iszik még esténként, a nagyobb kb. 15 hónapos korától tejet ivott este. Mindkettő remekül van, nincs jelentősége, hogy melyiket kapják/kapták.

Szerintem az esti kakaó felesleges. Cukros, koffeines, lefekvés előtt fölösleges ilyen kicsi gyereknek. Kapjon simán tejet.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont febr. 3. 07:02 Privát üzenet

1 éves korától tejet iszik a gyerekem.

Ha nincs allergia, semmi tünet, hogy nem bírná, szerintem adhatod neki.

Bár sokan 3 éves korig tejitalt adnak a gyereknek, de ha semmi probléma nincs, én ezt nem tartom indokoltnak.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont febr. 3. 07:03 Privát üzenet

Elvenni biztos korai volt. Nem volt türelmed kivárni, míg leteszi? Nem bírta a családi kassza, vagy mi?

Sokkal értékesebb folyadék a kakaónál (vitamintartalom, emészthetőség).

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont febr. 3. 08:03 Privát üzenet
Én tápszer után átálltam pár hónapra a 12 hótól kapható dm es tejitalra. Abba kevergettem kevés tehéntejet, utána ment a sima tej. Nem allergiás rá, de nem szereti. Most 2 éves, nem tejezik, se kakaó, se semmi.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont febr. 3. 08:27 Privát üzenet

11 hónapos volt a fiam, amikor terhes lettem akkor hagyta el szopit is. Próbáltam tapszert, tejitalt, úgy 1,5-2 hónapig de szenvedés volt.

Nagypapaja (apósom) aki amúgy a világ legtunderibb embere nem tudta, hogy a tejjel meg csak ismerkedik, egy-két kortyot kapott delelott, megengedte, hogy beleigyon a magának kitöltött tejbe. Egy dl után is alig tudta elvenni. Semmi baja nem volt, úgyhogy ő azóta esténként tejet iszik, 1-1,5 dlt iszik meg. Előtte vacsorázik rendesen.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont febr. 3. 08:39 Privát üzenet

1,5 és 2 évesen hagyták el az enyémek. A nagyobb amelyik 2 éves volt, tejallergiás volt, ezért kapta eddig. (Pregomint) de magától elutasította. Kókusztejet adtam neki, néha csokisat. 3 évesen kinőtte, azóta sima tejet. A kicsi 1,5 évesen alig itta a tápszert, reggel még bele is ivott, de este egyáltalán nem kellett neki. Sima tejet kap azóta, azt issza rendesen.

Persze a tápszer tartalmaz vitamint, de ha nem nagyon válogatós a gyereked gondolom normálisan eteted, válogatósnál meg ott a multi.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont febr. 3. 09:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom a normalis valaszokat...

Te meg kis primitiv latom senmi dolgod nincsen csak utanam csaszkalodni szegyen vagy 😂 laccik hogy nincs gyereked mert ugye ha lenne akkor lenne fontosabb dolgodis nemis erdekel mit irsz mert egy jelentektelen alak vagy! Azt kerdezek es azt teszek szová amit akarok neked ehez senmi kozod nincs okostojaska!

Nemfogok a te szintedre lesullyedni mert ertelmetlen 😂

A fiamhoz meg senmi kozod mondtam csinaltass magadnak azt lessz nekedis es nemszeretnelek megegyszer meglatmi a kerdeseim alatt. Remelem vilagos voltam!

# 7/12Időpont febr. 3. 11:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja igen es kifussa a kasszábol de a nagymamaja mondta hogy mar ne adjak neki inkabb probaljak meg neki mast adni.

# 8/12Időpont febr. 3. 11:48 Privát üzenet

Hiába játszod itt az eszed, ez kb a tizedik kérdésed egy hónap alatt.

És de, van gyerekem, meg eszem is, nálad több.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont febr. 3. 11:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mien 10. Ember? Ez kb a 2. Es ha tenyleng volna eszed nem csaszkalodnal utanam hanem inkabb a gyerekeddel foglalkoznal!

# 10/12Időpont febr. 3. 11:57 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Másfél év körüli babátoknak miből adjátok a tápszert/tejitalt?
Masfel eves gyereketek mennyi tapot eszik es mikor?
Nem tom ti hogy vagytok vele, sokaknál olvastam, h másfél éves gyereknél még tápszereznek, v hozzátáplálásként adják. Sztem ez teljesen vicc. Már ne haragudjanak/tok. Az én fiam...
Tápszeres a babám. A beba startot (hipo alergén) eszi. Már másfél dobozzal el is fogyott. De normális ha büdi a széklete meg zöldes? Eddig ezt nemigazán tapasztaltam. Csak az utóbbi 2-3 kakinál.
Már miért ne ehetne egy másfél éves tápszert?
Tesómnak van egy másfél éves kislánya, fél éve együtt lakik egy börtönviselt emberrel (nem szeretném leírni mit követett el). Ugye nem fogják ezért a tesómtól elvenni a kislányt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Tápszeres táplálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!