Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezzel az eredménnyel kizárt,...

Ezzel az eredménnyel kizárt, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen pajzsmirigy alulműködés gyanúval. A tsh 4,5, ft4 13,07, ft3 4,09, anti tpo magasabb mint 1300, és az anti-thyreoglobulin 284. És most jött az eredményem rt3 (reverz T3) 0,30. Látom, hogy nem igazán stimmelnek. Augusztusban megyek endokrinológushoz. Igazából csak 2 hónapja próbálkozunk. Bár nem emiatt indultam neki az orvosnak, hanem egyéb tünetek miatt. Fáradság, nem tudok fogyni, és még ezer más dolog. Ilyen eredménnyel egyáltalán lehetséges teherbe esni? Bocsánat, ha rossz helyre írtam, remélem valaki tud segíteni, hogy mennyire rossz a helyzet.
2019. júl. 29. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Persze semmi sem lehetlen, csak ezzel nagyon nem célszerű. Pajzsmirigy alulműködésed van, ami a terhességre nézve nem egészséges. Általában teherbe sem esnek vele.


Örülj, hogy 2 hónap után kiderült. Kapsz rá gyógyszert és minden rendben lesz :) Te is és a leendő baba is :)

2019. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira vészes, ha teherbe esnél, akkor se lenne semmi baj valószínűleg, de minél magasabb a tsh, annál jobban alulmüködik a pajzsmirigy, én 3,8-cal estem teherbe, az is túl magas, 1-2 az ideális. Ilyen kis eltérés ami neked van, tünetet nem okoz.
2019. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 23.8-al estem teherbe, és vittem végig a terhességet, majd szültem egy egészséges gyermeket. Semmi sem lehetetlen.
2019. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt én is láttam, hogy nem annyira durva, mert olvastam rosszabb eredményeket is, mégis, az állandó fáradság, a folyamatos hízás érthetetlen számomra. Figyelek az étkezésre. Viszont nem görcsölök rá a babára, majd jön. Nem hőmérőzök, se nem ovutesztelek. Ez bíztató.☺️
2019. júl. 29. 16:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, de nehezítő tényező lehet a teherbeesés és a megtartás szempontjából is! De gondolj arra, hogy tök jó, hogy még most az elején kiderült, hipp-hopp rendbe rakják és jöhet a baba! :)))
2019. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, idővel biztos sikerülni fog. :)Viszont a tüneteim elég durvák. A fejemről sajnos ömlik a víz, és azt olvastam ez is tünete az alulműködésnek. A hajam csomókban hullik, extra száraz, ahogy a bőröm is. Viszont a laborban mondták, hogy említsem majd az orvosoknak, hogy 10:20-kor történt a vérvétel. Ennyit számít? Amúgy éhgyomorra mentem. Azt is észrevettem, hogy sok ételtől fáj a hasam.
2019. júl. 29. 16:48
 7/13 A kérdező kommentje:
*orvosomnak.
2019. júl. 29. 16:48
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezek tipikus pajzsmirigy alulműködési tünetek. Simán felelhet a súlyodért is.
2019. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, csak nem kellene. A pajzsmirigy alulműködés a magzatra nézve sem éppen jó, a vetélés esélye is nagyobb. Előbb rakasd rendbe a pm. értékeid, aztán mehet a babaprojekt.
2019. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki ír/írt. Én is erre gondoltam, hogy lehet nem kéne kockáztatni addig, amíg nem tesznek rendbe.
2019. júl. 29. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!