Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk. A férjemnek...

Babát szeretnénk. A férjemnek migrénje volt ezért aspirint vett be tegnap este s ma reggel. Befolyásol bármit? Kell várni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásol semmit
2019. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, befolyásolhat valamit, de nem az aspirin, hanem a migrén.
2019. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Az aspirin befolyásolja a migrént. Megszúnteti.
2019. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, és itt lép működésbe a hipotalamusz. 😢😢😢
2019. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hiszen az aszpirin a hímivarsejtekre hat! Nem tudtad????
2019. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az aspirin leginkább semmire sem hat. A migrén viszont, ha hiszed, ha nem, hat, de nem a hímivarsejtekre, hanem a hímivarsejteket kibocsátó szerved működésére. De arra nagyon.
2019. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Volt itt a múltkor egy lány, aki azt hitte, hogy ha kinyomkodja terhesen a pattanásait, a gyereken is meg fognak látszani a hegek. Meg volt ma egy csaj, aki azt hitte, oxigénhiányos lesz a babája attól, hogy neki légszomja volt.


Keresd meg őket és fogjatok kezet.

2019. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tudatlanságot ne téveszd össze az ellenmondással. Én Neked ellentmondtam. És miért? Íme:


A férfiakban a gonadotrophormonok hatása (ICSH)

A hipofízisben termelődő LH, azaz luteinizáló hormon férfiakban is kifejti hatását, még hozzá a here intersticiális sejtjein. Hatására a here Leydig sejtjeinek androgén termelése növekszik.

A két legismertebb férfi nemi hormon

Tesztoszteron

A férfi nemi hormonok közül a legfontosabb a tesztoszteron. A herék sejtjei, úgynevezett Leydig-sejtek termelik.

A szexuális funkciókra is hatást gyakorol: fokozza a nemi vágyat és a spermiumtermelődést is. Nem utolsó sorban a viselkedést, a kedélyállapotot is erősen befolyásolhatja.

Prolaktin

A prolaktin nemi hormon nagyrészét az agyalapi mirigy elülső lebenye termeli, de kisebb mennyiségben más szövetekben is megtalálható. A hipotalamusz neuroendokrin sejtjei szabályozzák a termelődését. A prolaktin egy fehérjehormon, ami a férfiak szervezetében is megtalálható, általa valósul meg a szexuális kielégülés érzete. Túl magas értéke csökkenti a tesztoszteronszintet és impotenciát okozhat. A túl alacsony prolaktin szint szintén okozhat impotenciát, de a korai magömlést is előidézheti.


További, kevésbé ismert férfi nemi hormonok

FSH

A férfi nemi hormonok közé tartozik a follikulus stimuláló hormon (tüszőérlelő hormon), amely az agyban, pontosabban az agyalapi mirigy elülső lebenyében termelődik. A tesztoszteron mellett az FSH is a spermium termelődést szabályozza a here Sertolli sejtjeire hatva, így segítve a hímivarsejtek érési folyamatát. Az FSH hormonszint mérése meddőség gyanúja esetén lehet esedékes. Férfiaknál a kivizsgálás során az alacsony spermiumszám okának kutatására, a herék kóros elváltozására, vagy az agyalapi mirigy rendellenességeinek diagnosztizálására használják.


LH

A férfi nemi hormonok között található az LH rövidítésű hormon is, ami a luteinizáló hormon, amit férfiaknál ICSH hormonnak is szoktak nevezni. Ez a sárgatestserkentő hormon egy olyan nemi hormon, amely az agyalapi mirigy elülső lebenyében termelődik. A férfiaknál a tesztoszteron férfi nemi hormon termelődését szabályozza, serkenti a herékben található Leydig sejtekben. Nők esetében elősegíti a tüszőérést és az ovulációt.


GnRH

A GnRH a gonadotropin-felszabadító hormon rövidítése, amelyet a hipotalamusz termel. Szerepe az agyalapi mirigy működésének szabályozása, amelyben az előbbiekben bemutatott több hormon is termelődik, az FSH és az LH.


SHBG

A férfi nemi hormonok közé tartozik az SHBG rövidítésű hormon, amely a szexuál hormon kötő fehérje. A máj által termelt szállító fehérje, amely megköti és szállítja a plazmában található tesztoszteront, dihidrotesztoszteront és az ösztrogén nagy százalékát (körülbelül 60%-át).

2019. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem nincs hímivarsetet kibocsátó szervem bocsi!

Mi nagyon-nagyon ritkán szedjük gyógyszert.Csak ha már tényleg fáj vmi vagy láz esetén!

Emiatt nem vagyunk tisztába a lehetséges mellékhatásokkal.Rengeteg beteg születik sajnos.Szerintem jobb mindenre odafigyelni.

2019. aug. 6. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj a világgal, hogy ilyen idióták csinálhatnak gyereket. Akinek annyi esze nincsen, hogy tudja, hogy nem attól lesz nyomorék a gyerek, hogy bevett egy aspirint, az ne akarjon gyereket. Előre sajnálom szegény párát, csoda ha ilyen barom szülőkkel megéri majd a felnőttkort.
2019. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!