Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, aki olyan embertől esett teherbe, aki hallani se akar a gyerekéről és felszívodott az apa, miutan megtudta a terhességet?

Figyelt kérdés
Hogyan tudtatok magatokat ezen lelkileg túltenni? Ki hogyan döntött, megtartottátok a babat? Ha igen egyedül neveltétek fel?
2019. aug. 12. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Amikor terhes lettem, hallani sem akart róla az apa, hogy megtartsuk, én viszont végül nem tudtam megtenni, hogy elmegyek az abortuszra, így egy nappal előtte betelefonáltam a kórházba és lemondtam. Bár szinte biztos voltam benne, hogy egyedül fogom felnevelni. Le is lépett, igaz, nem azonnal, hanem amikor 4 hónapos terhes voltam. Nagyon rosszul éltem meg lelkileg, teljesen összetörtem, még úgy is, hogy számítottam rá, de a családomra és a barátokra, munkatársakra mindenben számíthattam. Miután megszületett, négy hónapos elmúlt a baba, amikor előkerült és végül is happy end lett belőle, mert nagyon megszerette, rendszeresen látogatja, nyaralni viszi stb. Én meg közben férjhez mentem máshoz, egy fantasztikus emberhez, aki sajátjaként szereti, imádja a gyerekem. Így végül is apa nélkül kezdte a kis életét, most meg kettő is van neki. :)
2019. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nálam fordítva történt. Én hagytam el a paromat terhesen mert inkább egyedül nevelem a picit, minthogy elvegyék tőlem bizonyos okok miatt amiket ő csinált. Sokszor agyaltam rajta hogy mi lesz, de tudtam hogy a kicsi eleg erőt ad hogy leküzdjek mindent. Végül nekem is happy end lett mert csodálatos társra találtam. Most 6 hetes a kicsi és tudom hogy a lehető legjobb döntést hoztam.
2019. aug. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Igen, ismerek olyat, aki nem szedte be a fogamzásgátlót, és "véletlen" terhes lett. Előadta, hogy ő már harminc éves, mindenképp megtartja a gyereket, a pasas meg fogta magát és lelécelt. Érdekes dolog, hogy összejött egy gyerekes nővel, akinek rövid időn belül csinált egy sajátot is és el is vette.

Szerintem tanulságos, azt mutatja, hogy nem lehet megfogni egy pasit egy gyerekkel, nem tudom hány ilyen zabi bébi fog még születni...

2019. aug. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó! Nem minden egyedülálló anyuka azért egyedülálló, mert "felcsináltatta" magát és így akart megfogni egy pasit. Ezt a primitív, falusi felfogást jó lenne már mellőzni. Ezer más oka lehet annak, hogy egy nő akarata ellenére teherbe esik. Nekem pl. össze-vissza ciklusom volt világ életemben. Nem napokkal, hanem hetekkel tért el. De mindig éreztem az ovumat már napokkal korábban. Aztán egyetlen egyszer hosszú évek után nem éreztem és terhes lettem. Fogamzásgátlóval nem akartam terhelni a szervezetem, óvszert utáltam, így maradt az, hogy vállaltam a felelősséget. És milyen jól tettem, hogy nem vetettem el az én kis "zabibébimet", ahogy te írtad, bár ez a fogalmazás sem magas intelligenciára utal. Hidd el, hogy a te gyerekeid semmivel nem különbek az ilyen gyerekeknél, feltéve ha vannak egyáltalán. Egyik barátnőm pedig fogamzásgátló szedése mellett lett terhes, ilyen is van számtalanszor.

Egyébként kérdésre válaszolva, nehezebb egyedül egy gyerekkel, mint párban, de megerősít és boldoggá tesz, még ha eleinte néha vannak is hullámvölgyek.

2019. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem is neked szólt, hanem azoknak akik azt hiszik ha véletlen teherbe esnek, akkor megfogják a pasijukat.

A gyerekeim köszönik szépen, házasságba érkeztek, kettőnk közös döntése alapján.

2019. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg épp a "közös döntésről" tudnék beszélni. Több évnyi próbálkozás, orvoshoz járkálás ahol azt állapították meg hogy 97% hogy nem lehetek terhes. Ennek ellenére a folyamatos biztatás " de próbálkozzunk, ne adjuk fel, max örökbe fogadunk", majd amint a teszt csodával határos módon pozitív lett jött az "én ezt mégsem gondoltam komolyan". Majd egyszerűen összerakta a cuccaimat és mehettem ahova gondoltam....


Szerencsére szüleim tárt karokkal vártak, és ez rengeteget segített. Főként mert veszélyeztetett terhesen táppénzen vagyok első pillanat óta.

Pár hét múlva születik a pici, apja eddig egyszer írt akkor is csak azért hogy majd hétvégente vinné magához, de arról ne is álmodjak hogy egy forintot is fog fizetni....

2019. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!