Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitenetek? Esetleg valamit...

Segitenetek? Esetleg valamit ajanlani tudtok?

Figyelt kérdés

szeretnek teherbe esni. tudnatok esetleg valamit ajanlani hogy hogyan lehet "konnyebben" teherbe esni? Pl.:vitaminok, etkezes.stb.

paromnak esetleg valami vitamin?vagy valami

nem dohanyzom es nem is kavezom. altalaban napi egy energia italt iszom de azt sem minden nap. a parom dohanyzik de o sem kavezik. Esetleg valami "praktikak" :) ugy hallottam pl hogy a sok tejtermek "segithet" ti mit gondoltok tenyleg segithet? elore is koszonom :)


2019. szept. 4. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi okozhatja, hogy nem tudsz teherbe esni. Ha legalább egy éve próbálkoztok, érdemes kivizsgáltatni magatokat. Amúgy multivitamint szedhettek, egészségesebben étkezz, mozogj sokat és próbálj meg nem stresszelni. Az energia italt inkább hanyagold. Barát cserje kapszula, amit sokan ajánlanak esetleg. A magas tejtermék bevitelnek semmi köze a termékenység növeléséhez. Legalábbis én még nem hallottam ilyenről.
2019. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazabol most kezdtunk bele egy honapja csak gondoltam jobb ha szedek vitaminokat meg esetleg az etkezesbe is valtosztatok. Erdekelnenek a tapasztalatok vagy tippek. tegnap ajanlottak nekem olyan kapszulat ami kimondottan terhes noknek vagy a teherbe eseshez levo vitaminokat tartalmazza. es erdekelne hogy az jo e? amugy meg multivitaminos pezsgotablettat iszom kb egy hete az is segithet valamenyiben? amugy koszonom a valaszod :)
2019. szept. 4. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a vitaminoktól leszel terhes. Nincs olyan vitamin ami "segít" teherbe esni, de ha megnyugtat akkor szedj egy kis extra D vitamint így hogy vége a nyárnak is, ártani nem fog. Illetve a folsavat szokták elkezdeni már babatervezéskor.

Ha szeretnéd a saját magad megnyugtatására, akkor menj el egy vérvételre ahol nézess pajzsmirigy hormonokat, LH, FSH, progeszteron, ösztrogén szintet illetve egy terheléses cukormérést is elvégezhetsz, így ki tudsz zárni olyan dolgokat amik negatívan befolyásolhatják a teherbeesést. Ha normális, rendszeres a ciklusod akkor valószínűleg jók lesznek ezek az eredmények, de sose lehet tudni. Az éves rákszűrést is megejtheted ha időszerű, mellé egy hüvelyi UH.

Hagyd el az energiaitalt (akkor már inkább egy kávé), étkezzetek egészségesen, mozogjatok és szeressétek egymást, ne görcsölj rá, ne kezdj el rögtön számolgatni, hőmérőzni stb.

2019. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!