Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme a hormonális...

Van értelme a hormonális vérvizsgálatnak a fogamzásgátló abbahagyása után 6 hónappal vagy várjak még, rendeződik a ciklus magától?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászomnak megemlítettem, hogy fél éve abbahagytam a fogamzásgátló tablettát, és még mindig viszonylag rendezetlen a ciklus, bár most már 31-35 nap között mozog. Erre kapásból kiírt vérvételre a ciklus 21.napjára, hogy a szokásos hormonokat megnézzék. Van értelme ennek? Babát szeretnénk, számomra azért volt lényeges különösképpen a ciklusom, hogy egyáltalán minden rendben van-e. Viszont mindenféle hormonserkentő erős gyógyszert sem szeretnék szedni ha esetleg valamit talál..Ti várnátok még ezzel? Egyéb kellemetlen tünet nincs, rendesen megjött már azóta. Annyi, hogy nincs a szokásos mellfeszülés pl.
2019. szept. 23. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Babát akarsz, szakemberhez fordulsz, aki VIZSGÁLATOT akar, te meg az az utáni esetleges kezelés miatt nem akarod elvégeztetni?

Gondolom, ilyen alapon általános vérképet sem csináltatsz, mert ha nem jó, akkor esetleg adnak vasat vagy egyebet!

2019. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelme. Derüljön ki mielőbb, ha gond van.


De ne járj olyan orvoshoz, akinek a szakértelmében csak akkor bízol, ha az itteni laikusok (incl me) megerősítik.

2019. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit szedned, attól még, hogy lesz egy vérvételed. Ha babát szeretnétek mindenképpen van értelme. Én fogamzásgátló abba hagyása után másfél év alatt összesen 2x menstruáltam és kb. az összes orvos nagy ívből... szerencsére magától helyre állt és azóta is minden rendben. Van egy fél éves lányom is.
2019. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jó rendben, kicsit kusza lehetett a magyarázatom, mert próbáltam rövidre fogni, de úgy, hogy minden benne legyen :)

Egy vizsgálatra mentem hozzá, nem említettem, hogy babát akarok csak megjegyeztem, hogy mit is tudnék tenni, hogy rendeződjön, ill. ez így ennyi idő után normális-e. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hátha valaki már járt ilyen cipőben. Igazából az orvossal sem vagyok megelégedve, mert felírt egy gyógyszert és közölte, h ilyet már biztos írt fel nekem korábban, és ettől egyáltalán nem biztos, hogy elmúlik a problémám, de mit lehet tenni. Ezért is bizonytalanodtam el a vérvizsgálattal kapcsolatban.

2019. szept. 23. 08:12
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó kommentelő: na, erről beszélek. Neked is másfél év kellett, nekem eddig megjött az elején 42 nap körül, most meg már 31-35, ezért gondolom, hogy ez csak jobb lesz...

Igen, végülis ártani nem ártok a vérvizsgálattal.

2019. szept. 23. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, van.

10 évig szedtem a fogamzásgátlót, egy éve már hogy abbahagytam de a baba még nem jött.

Egy vetélés után mentem el vérvételre (plusz terheléses cukormérésre amit szintén ajánlok neked is) és kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem és IR-em van. A fogamzásgátló csodásan elnyomott minden tünetet, ugye rendszeres megvonásos vérzés volt, ami a gyógyszer után is viszonylag rendszeresre beállt (33-35 napra) és semmilyen más tünetem nem volt ami bajra utalt volna.

Felesleges gyógyszert nem fogsz kapni, de (nem kívánom neked) ha mégis találnak valamit, amit kezelni kell, akkor azt érdemes minél hamarabb elkezdeni ha babát szeretnétek.

2019. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Örulj neki, hogy nem neked kell teperni a vérvételért. Persze, hogy van értelme
2019. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem arra kíváncsi, hogy van e peteérésed.Az jó, mert legalább tudni fogod.Én elmennék.Van akinek hamar vissza áll a ciklusa fogamzásgátló után van akinek meg mindent szétbarmol.
2019. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!