Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van értelme rendszeres fogamzá...

Van értelme rendszeres fogamzásgátló tabletta szedés közben egy hosszabb szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve szedem a Yasminelle tablettát. Másfél év szedés után tartottam szünetet, akkor azonban nem jött meg azonnal. Október végén hagytam abba, de még decemberben se jött meg. Dec végén párommal óvszer nélkül voltunk együtt, megszakítással, megijedtem és egy 72 órásit bevettem. Utána rendeződött a ciklusom.


Két éve folyamatosan szedem. Semmilyen mellékhatása nincs nálam.


Nőgyógyásszal nem tudok beszélni, mert 2016 nyarán daganatos beteg lett és akkor nem rendelt. 2016-ban szűrésen se voltam, nem is volt értelme, párommal távkapcsiban vagyunk, keveset vagyunk szexuálisan együtt (tablettában jobban bízom, mint az óvszerben), anyával együtt szoktam egyébként menni, de anyukám is daganatos beteg 12 év óta. Most február 2-án halt meg.

Az orvosomat majd tavasszal felhívom, hogy rendel-e már, ha nem akkor ajánljon valaki mást.


Kérdésem: a mai tabletták, amik állítólag kevés hormont tartalmaznak van-e értelme szünetet tartani?



2017. febr. 20. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem valamikor azt mondta az orvos, hogy nem kell szünetet tartani, de én másik fog.gátlót szedtem. Viszont ha nagyon ritkán vagytok együtt, akkor lehet, hogy jobb lenne máshogy védekezni, mert a tablettának akkor is vannak mellékhatásai, ha azokat még nem tapasztaltad meg.
2017. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell szünetet tartani és az sem normális, hogy azért nem mész szűrésre, mert az orvosod nem ér rá. Te is arra pályázol, hogy rákos legyél, mint ő?
2017. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor is lehetsz rákos, ha szűz vagy. Csak ez az egy nőgyógyász létezik?
2017. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értelmes választ kértem!


Ha valaki szűz, te nagyon okos 3-as, akkor a nemi úton terjedőektől védett, kiv ha orálisan van. A többiről inkább nem nyilatkozom, tisztában vagyok vele. Látom elkerülte a figyelmedet, hogy anyukám 12 évig volt daganatos beteg és abba is halt bele!!


Mást nem ismertem, és eddig nem volt rá szükség, hogy mást keressek fel. Ilyen egyszerű.


Ja, és eddig lefoglalt anyukám betegsége, és lesz..rtam, hogy most menjek szűrésre, ez volt az elmúlt félévem legkisebb problémája, hogy szűrésre menjek!


#2


az ő fajta betegsége, nem szexuális úton terjedő, te is nagyon okos vagy.


Szerintem te 2-es és 3-as fingotok sincs, hogy mi is a daganatos betegség, csak vagdalkoztok a szavakkal.

2017. febr. 20. 20:10
 5/12 A kérdező kommentje:

#1


köszönöm szépen az értékelhető normális válaszodat :)

2017. febr. 20. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
molekuláris biológusként Phd-ztem, pontosan tudom mi a daganatos megbetegedés, mivel ez a szakterületem. Szóval veled ellentétben tudom mi az, és én el is járok szűrésre. Egy picit tájékozódni kellene, mielött másokat oltogatsz a h.lyeséggel
2017. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom azt mondta hogy a mai alacsonyaknál a szünet X évente többet árt mint használ, hisz újra meg kell várni a vérzést, megszokni, ekkor már bukhat ki mellékhatás már! Ha szünet akkor minimum fél éves legyen és után ellenőrzés és lehet már másik fajta kell.

Ha babát akarok, akkor elég abbahagyni előtte pár hónappal. Én már 8 éve szedem. Viszont ha tényleg csak nagyon ritkán vagytok együtt, nem terhelném magam vele. Illetve évente minimum a szűrés, szexuális élettől függetlenül kell menni, a rák nem válogat és egy év hosszú idő, simán alakulgat, sose ragaszkodtam egy dokihoz, abban a hónapban amikor évente szoktam elmegyek és valaki aki van (helyettes, másik) megcsinálja, ez nem nagy dolog. Kezelésnél érdemes egy jó dokihoz ragaszkodni de ha nincs, akkor másikat kell keresni. Nem jó halasztgatni, mert ennél hatványozottan igaz: minél tovább vár az ember annál nehezebb kezelni bármit is.

2017. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

te nagy molekuláris biológus, akkor tudhatnád, hogy a daganatos megbetegedés első számú forrása a STRESSZES ÉLETMÓD!!


aki egészséges mozgásban gazdag életmódot folytat és igyekszik stresszmentesen élni, az nem fog daganatos lenni, erről csak ennyit.



#7


köszönöm szépen válaszod


ezért írtam, hogy felhívom, és ha ő nem tud fogadni akkor KERESEK ÚJAT!

de most nem a szűrés volt a legfontosabb az életemben, hanem anyukám ápolása, ezt értsétek már meg, és fogjátok már fel!

2017. febr. 20. 21:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Ui. És attól meg semmi bajom nem lesz hogy egy évet kihagytam. Előtte mindig voltam.
2017. febr. 20. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Jó nagy marhaságot mondtál, bárcsak minden ilyen ember elvégezné legalább a bsc-t, hogy felfogja, hogy működik az élet. Nem beszélnének ilyen marhaságokat
2017. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!