Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lelkileg megvisel, hogy nem...

Lelkileg megvisel, hogy nem jön össze a baba. Mit tehetnék? Hogyan engedjem el ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Van egy csodás 2 éves kislányunk és már egy bő 5 hónapja próbálkozunk. Nagyon szeretnénk kistestvért neki, de eddig nem sikerült. Szoptattam( még reggel este) mikor nekikezdtünk, mára csak este pár percig kell.

Tudom, hogy nem hosszú ideje próbálkozunk és ne keseredjek el, de félek.

Az 1.baba olyan szuperül összejött nem görcsöltem rá, most viszont már mindenki faggat, hogy na mikor lesz a második. Nem mondtuk sehol sem, hogy próbálkozunk, de néha olyan jó lenne kiönteni a szívem valakinek. A párommal persze megbeszéltük ezeket, látom ő is szeretné nem hibáztat hogy eddig semmi se történt, meg én se őt. Azonban rossz, mive ő is érintett nem kívülálló, így n tud objektív véleményt mondani. Sajnos most viszont rágörcsölök érzem minden hónapban, hogy na most hátha bava lesz, veszem a teszteket, negatív, meg ovu teszteltem is egy ideig.

Mit tudnék tenni, hogy engedjem el ezt a görcsös érzést meg a félelmeket?

Aki hasonló helyzetben van /volt mi vált be?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 23. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A párod egyen sok paradicsomot, dinnyét, ananászt, az javítja a spermiumok állományát. Te pedig kezd el szedni/teában inni a barátcserjét, ami a női hormonokat segíti. Hány évesek vagytok?
2019. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél semmilyen tesztet! Legyetek együtt, amikor jólesik. 5hónap még semmi. Kiránduljatok sokat, élvezzétek hogy család vagytok. Aztán majd amikor akar, összejön.
2019. szept. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne agyalj ezen, mert a stressz jelentősen csökkentheti az esélyeket. Mi az első babára 6 évet vártunk. Egyetem mellett és amikor munkába álltam is csak ez foglalkoztatott, semmi máson nem kellett agyalni (szuper házasság, szerettem tanulni és a szakmámat, ment a hobbim is). Ez az egy hiányzott. Akkor fogant meg a nagylányunk, amikor elutaztunk egy évfordulós hosszú hétvégére. Na ott abszolút nem gondoltam babára, csak élveztük egymást, nappal programokkal, éjjel kettecskén. Azóta született még 3 babánk, mindannyian az első hónapban megfogantak, ahogy nem védekeztünk. Nem volt időm ezen kattogni, örültem, hogy össze tudunk bújni. 😊 Szóval nyugi, élvezd ki, hogy a gyerkőc a legcukibb korazakában van, hogy tudtok menni sok szép helyre, mert már érdekli őt is, aztán jönni fog a második. 😊
2019. szept. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fiam 1 eves koratol nem vedekeztunk, szerettunk volna masodikat. 3 eves volt, mikor pozitivat teszteltem. Akkor mar jo ideje rendszeres ciklusom volt, ultrahangon is latott kozepidoben szep meretes tuszot a doki kozben, hogorbe alapjan is volt ovum, de utobbibol kiderult, hogy a lutealisom rovid, 8 napos volt, amikor mertem hot. Szoptattam, igaz, marcsak ritkan, de emiatt nem mentunk el kivizsgalasokra, mert nagyon egybeesett azzal, hogy valoszinuleg nalam magasabb volt a prolaktinszint, ami a rovid lutealis szakaszt is okozhatta. Aztan egyik ciklus kozepen abbahagytuk a szopit teljesen, a kovetkezo ciklusban megfogant a masodik.


Nalunk az elso azonnal osszejott, pedig ha valaki, en aztan “ragorcsoltem”, dieta, 4 honappal elotte kivizsgalas, aviva torna, termekenysegi joga, csaladallitas, palastfu tea, Jonas-naptar, meg meg ki tudja, mi volt mar. Masodjara egyiket se nagyon csinaltam. 2 ev alatt mindenfele erzelmi allapoton atmentem, volt, amin tobbszor is. Tobbszor mondtam, hogy hagyjuk az egeszet, vedekezzunk inkabb, es mikor mar komolyan gondoltam, akkor kesett 2 hetet, aminek nagyon megorultunk, akkor rajottem, hogy megsem akarom annyiban hagyni. Utana meg megjott 2x, aztan mar nem. Tehat pont, hogy nem akkor jott ossze, amikor elengedtem volna.

2019. szept. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5hónap megvisel? 2éve várjuk a tesót. Én mindig arra gondolok, hogy van aki évekig próbálkozik és mégsem jön össze nekik egy gyermek sem. Ők vajon mit érezhetnek?
2019. szept. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, ez neked most nem vigasz, de sokan az elsőre is éveket várnak, sőt van akinek sosem jön össze. Persze mindig van, akinek a miénknél nagyobb problémája van, ennyi erővel senki ne panaszkodjon, szóval nem mondom, hogy nem értelek meg. És elhiszem, hogy esetleg kis korkülönbséget terveztetek, de 5 hónap után nem szabad ennyire kétségbe esni. Tényleg próbálj erőt venni magadon és nem csak erre gondolni.
2019. szept. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
😅5 honap megvisel?Mit csinálj?Semmit majd össze jon.Nrkunk 2 ev alatt jött össze.
2019. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Most tényleg lecseszitek mert 5 hónap után kivan lelkilegm mindezt azért, mert nektek 2 éve nem jött össze?

2 év utan már egyértelmű, hogy valami gond van, ami miatt nem jött eddig, amire nyilvan megvannak a célzott kezelések. Azt hiszitek hogy ez csak szabályosan akkor fáj lelkileg, ha már 8-10-12 hónap eltelt? Hát nagyon nem. Az érzelmeknél nincs ilyen hogy csak sok hónap után fáj.


Kérdező. Én megértem, és csak azt látom, hogy többeknek akkor sikerült amikor túl lendült ezen, és mással is kezdett foglalkozni.

2019. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!