Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van egy fél éves...

Anyukák! Van egy fél éves babám. Első baba a családban. A nagyszülők el akarják vinni, engedjem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon féltős anya vagyok és nem szeretném túlpörögni a dolgokat. De, én úgy érzem nem normális, hogy fél éves babát már a nagyszülőnél kellene nyaraltatni. Nagyon odavannak érte, de én ezt nagyon korainak érzem. Főleg, hogy a táplálási szemléletünk finoman fogalmazva különböznek. Én mindenre szigorúan figyelek, ők meg még amikor meg sem kezdtük a hozzátáplálást, tojásrántottát adtak volna reggelire és rengeteg ilyen van... Ti mennyi idősen gondoljátok normálisnak odaadni több napra az unokát. Szerintem azért van itthon az anya, hogy a babájával legyen..

2015. máj. 15. 09:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
egy éves kora előtt semmiképp sem adnám ki több napra..nevelési szempontok ide vagy oda, az anyja mellett a helye...arról nem beszélve, hogy mi az hogy elakarják vinni?? az én anyósom ezt úgy oldotta meg, hogy jelezte, hogy nagyon jó érzéssel töltené el, ha pár napot mindketten (férjemmel mindhárman) nála töltenénk, hogy több napot vele lehessen...nem pedig kijelenti hogy el szeretné vinni...
2015. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én nem engedném el. Majd ha nagyobb lesz és már fel is fog abból valamit, hogy épp a nagyszülőknél nyaral. Vagy menjetek együtt, vagy jöjjenek a nagyiék.
2015. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Legkorábban másfél évesen, max. 2 évesen, de az is csak esetleg hétvége először.

Fél évesen nélküled nyaralna? Semmiképp. Fél évesen vigyáztak rá a nagyszülők, ha dolgom volt, de du. már mentem a gyerekért.

Ráadásul a hozzátáplálás időszaka jön. Nehogy a nagyszülőkre bízd, főleg, ha a régi táplálási szokások híve.

2015. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

bár nem hiszem h ezt nekünk kellene megmondani ...

DE

ha szoptatod akkor semmiképpen sem engedném egyedül el a nagyival

de miért nem mész velük ?

am meg a fokozatosság híve vagyok

a gyerek nem baj ha szokja h nem csak anya van a világon hanem nagyi is

szal elsőre pár órára hagyd őket egyedül

majd fél napra

majd egy napra

majd egy este éjszakára

stb.....

2015. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Áhhh, kizárt, hogy elengedném. Pedig a gyermekeimnek nagyon jó nagyszülei vannak, szem előtt tartják a mi nevelési elveinket.

A fiam 16 hónapos volt, amikor először a nagyinál /anyumnál/ aludt, még éjjel is többször kontaktoltam anyukámmal, hogy mi a helyzet. Ha bármi lett volna, azonnal kocsiba pattantam volna és rohantam volna érte. Egy városban lakunk.

Az, hogy nyaralni elengedjem egy másik városba /feltételezhetően/, kizárt félévesen. Most nyáron már 2,5 éves lesz, talán elvihetik valahová egy hétvégére.

2015. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ki van zárva. Fél évest?Hogy gondolják? Én másfél évesen engedtem először a fiamat, és úgy, hogy nagyon jó a kapcsolata a szüleimmel. Férjem még ezen is ki volt akadva.

Egy nap oké, hogy reggel megy, este érte mész, de több nálam kizárt lenne.

2015. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy nem. Kizárt.
2015. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Tuti hogy nem engedném, nálam olyan 3 éves kor a határ. Az előtt semmiképp. Te miért nem mehetsz? Ő még baba,téged igényel elsősorban, ha ezt nem értik meg a nagyszülők, akkor nekik se a lábukkal van gond.
2015. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném. Sajátomat sem engedem. Addig nem is fogom amíg ő maga nem kéri h a mamával lehessen. Ő jön vrlrm/velünk mindenhova, simán megoldom vele is ha dolgom van. Mondjuk anyósomra pár órára sem vagyok képes ráhagyni mert annyira nem bízok benne.
2015. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk abszolút szuperek a nagyik abban a tekintetben, hogy mindent a mi elveink szerint végeznek el (altatás, etetés, akármi) - így mi az elejétől egy-egy délelőttre szívesen ellógunk kettesben picit a férjemmel, 2-3 órára. Most már 3 éves a lányunk, és már gyakran előfordul, hogy megkérdezi, aludhat-e nagyiéknál. A válasz persze igen. Ez kb. 4-5 hónapja van így. Fél évesen úgy maradtak vele estére, hogy én lefektettem nálunk, ők addig mellette tévéztek, beszélgettek, stb. és még aznap vissza is mentünk éjfélig kb (de ő soha nem kelt éjjel, tehát ezt totál nyugodt szívvel lehetett csinálni). Nálunk ilyenek voltak a nagyis napok - fontosnak tartottuk őket, nagyon közel állnak hozzánk, de éjszakára csak mostanában marad néha.
2015. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!