Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalataitok alapján...

Tapasztalataitok alapján merre induljunk tovább?

Figyelt kérdés
Párommal babát szeretnénk. Nem egészen 1,5 éve próbálkozunk. (Tudom nem nagy idő.) Nőgyógyászom kivizsgált. Párom volt spermavizsgálaton, nálam vérvétellel nézték a hormonokat illetve átjárhatóságin is voltam. Sehol semmi. Most átjárhatósági után azt mondta a doki, hogy semmi akadálya a teherbeesésnek, egészségesek vagyunk, próbálkozzunk. Nincs bajunk, össze fog jönni. Ez tényleg "csak" ennyi?

2019. szept. 25. 07:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ovulációs teszt, illetve az orvos is tudja UHval nézni, mikor van peteérés.


Terheléses cukor is volt vagy csak hormonok?

2019. szept. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak hormonok.
2019. szept. 25. 07:39
 3/16 anonim ***** válasza:
Én nézettem inzulin szintet is, az is normál érték volt. A reggeli hőmérőzéssel kezdtem el a ciklust követni, 3 hónap után lett pozitív a teszt. Mást nem mondott az orvos, csak hogy az eszerinti ovulációt használjuk ki, aztán rövid idő után továbblépünk hormontartalmú gyógyszerre, ha nincs eredmény.
2019. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted is teljesen normális, hogy ennyi vizsgálat után azt mondja, hogy próbálkozzunk? A múlt hónapban volt átjárhatóságim, azt mondta, hogy a vizsgálat után nagyobb valószínűséggel jön össze a baba. Hiszek a dokinak, bízom benne, csak most kicsit úgy érzem, mintha elengedte volna a kezem.

Párom van inkább rajta a témán, hogy forduljunk valami meddőségi tanácsadás irányába.

2019. szept. 25. 08:17
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tartom normálisnak, én se hittem, hogy ez elég. Már irattam volna a hormon tablettát vagy újabb vizsgálatot, valamit, csak ne tétlenül várjak. Nem hittem neki. Elő is írt egy átfogó vérvételt, ami a következő lépéshez kellett volna. Na ezt mondtam le, mert pár nappal előtte már nem jött meg.
2019. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez a bajom, hogy azt érzem, hogy tétlenül ülök és várok a csodára. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy ez türelem játék és ez így megy.

Nem vagyok extra mód rágörcsölve a témára egyébként, de eddig azt éreztem amíg a vizsgálatokra vártam, hogy egy másik úton is haladunk, most pedig vége a másik útnak.

2019. szept. 25. 08:31
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Másfél év után ha a dokinak nincs több ötlete én mennék meddőségi centrumba. Vannak államiak is, magán is, pénztárcátoktól függ. Ott tuti tudják mit kell még nézni, milyen vizsgálatot érdemes elvégezni. Gondolom ennyi idő után a hőmérőzésen már túl vagy.
2019. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudok jobbat, csak azt javaslom, hogy félig tedd félre ezt és csinálj valami olyat, ami napi szinten igénybe vesz. Én elkezdtem sportolni, ciklus helyett az edzéseket tartottam számon és olyan szervezésbe kezdtem, amivel naponta foglalkozni kellett, hogy haladjon. Aktuális feladat volt és elvonta a figyelmem a csalódottságról. Akkor már az ovuláció se érdekelt, biztos voltam benne, hogy az orvos a levegőbe beszél (azt mondta, beír vérvételre, de szerinte oda már nem jutok el). Én készültem a dátumra, intéztem az odajutást, munkahelyi eltáv, stb. Aztán tűnt fel, hogy valami hiányzik... Rájöttem, hogy a vérzés maradt ki a naptárból. Még a tesztet is azért csináltam, hogy elmondhassam magabiztosan az orvosnak, hogy tényleg tegyen valamit. Amikor leugrott róla a 2 csík, remegni kezdett a kezem.

Nem biztos, hogy hülye az orvosod, de tudom, mennyire nyomasztó ez.

Én most azon izgulok, hogy az ultrahangon rendben legyen. Sose lesz jobb. Kitartás!

2019. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont így voltunk, mi azt mondtuk nem várunk tovább, megpróbáljuk az inszemet. Aztán végül természetes úton összejött de nem tudtunk volna csak tétlenül várakozni.
2019. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha az inszem mellett döntünk, mert ha most az átjárhatósági után 1-2 hónapon belül nem jön össze, akkor tuti, ahhoz sok vizsgálat kell még? Csak az időfaktor miatt .....
2019. szept. 25. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!