Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezhet, hogy már nem tudok...

Létezhet, hogy már nem tudok teherbe esni egy második gyermekkel?

Figyelt kérdés

Van már egy 7 éves kisfiam,aki az első próbálkozós hónapba összejött.Szeretnénk egy másik babát is,azonban már a 8-dik sikertelen hónapon vagyunk túl.

Femibion 0-át és folsavat szedek már 3 hónapja..Mi lehet a probléma?tudnátok nekem valami okosat mondani?


2019. okt. 9. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Menj el dokihoz. Megváltozhat a test, 7 év alatt pláne.
2019. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Voltan nőgyógyásznál..rendszeresen járok..mindent rendben talált,az ő javaslatára kezdtem el szedni a fent említett vitaminokat.Ezért is nem értem..
2019. okt. 9. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Létezik szekudner meddőség.

7 év alatt akár hormonprobléma is előjöhetett, vagy elzáródtak a petevezetőid. Én is egy simán harmadik hónapban fogant gyerek után jártam a meddőségibe.

2019. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Igen, sajnos létezhet ilyen. Nem kell hozzá 7 év, akár 1-2 is elég. Ezerféle dolog okozhatja. Fizikai akadály (elzáródás, pcos), és hormonális zavar is. Az is előfordulhat, hogy a pároddal van probléma, ugyanis 7 év alatt a sperma minősége is rengeteget változhat.


8 hónap egyébként még nem sok, tehát a véletlen műve is lehet. Ez még nem jelenti feltétlenül azt, hogy probléma van, és kezelések nélkül nem eshetsz spontán teherbe. Nem tudom, hány éves vagy, de egy év elteltével már érdemes vizsgálatokat kérni mindkettőtöknek. Ha félsz, hogy kicsúsztok az időből, korábban is el lehet kezdeni.

2019. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Férjedet is kéne vizsgálni.
2019. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Azért nem egyik naprol a másikra jon a baba.Legyél türelmes.Nekem 19 éves a fiam,pikk pakk összejott,most 2 évet vártunk a babára.

25hkm.

2019. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
33 éves vagyok..ezt valóban elfelejtettem írni..35 éves koromig szerettem volna bevállalni egy második babát..
2019. okt. 9. 12:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2.válaszodó...aki írta,hogy a meddősségibe járt..hogyan jutottál idáig?valamilyen orvos küldött?valamilyen rossz eredmény alapján kellett oda menni?vagy valami vizsgálat volt ami miatt?
2019. okt. 9. 12:24
 9/13 anonim ***** válasza:
mi a 3. gyerekre vártunk 4 évet. és egyikünknél sem volt semmi komoly baj. orvosfüggő, hogy elküld-e 1 év próbálkozás előtt kivizsgálásokra. de az nem árt, ha nézed, hogy van- e peteérésed és esetleg a férjed elmegy kivizsgálásra (úgyis vele kezdik).
2019. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg 30-on felüli pajzsmirigy rendellenességgel kűzdő nő van. TSH-t mikor nézettél? 2 felett már igencsak nehézkes a teherbeesés. Mi 1 évig próbálkoztunk, amint 2 alá ment a tsh összejött a baba.
2019. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!