Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A folyamatos puffadás, hasfesz...

A folyamatos puffadás, hasfeszülés lehet terhesség jele?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtünk el próbálkozni, okt. 7-én volt legutóbbi menstruációm, 33 napos ciklusaim szoktak lenni és az utóbbi héten kb egész nap van ez a hasfeszülés, puffadás. Olyan, mint a pms, de az csak 1-2 nap szokott nekem lenni. Volt egy kis alhasi fájdalom is, de nem erős. November 8 a nemvàrt időpontja. Más tünetet nem érzek, de olyan erős ez a puffadás, hogy a kocsiban a biztonsági övet se bírom magamon, a nadrágokat ki kell gombolni...

2019. nov. 2. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen korán nincsenek tünetek. Ez pms lehet. Hiszen pár nap és megjön, nem?
2019. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tipikus pms tünet, amit felerősít a tudat, hogy ott a terhesség lehetősége. De google a barátod, milliárdnyi oldal foglalkozik a pms/terhességi tünet dologgal, és a vége mindig ugyan az: kimaradt menstruáció előtt nem lehet eldönteni, hogy premenstruációs szindróma vagy terhesség áll a háttérben.
2019. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, ez a rossz életmód/ételérzékenység/pms jele. Még csak 2.-a van, nem is érezhetsz semmit. Ha nem jön meg a menzeszed, az lesz az igazi első tünet, a pozitív teszttel együtt. Tünetek az 5-6. hét táján kezdődnek, de valakinek nincs is.
2019. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piroska és a farkas ***** válasza:
66%
Nekem ez olyannyira az első tünet volt, h elmentem sima hasi uh- ra, h nézzék màr meg, h mi van, mert borzasztóan érzem magam. Azt mondtàk , h annyira " gàzos" a helyzet, h konkrétan nem làtjàk a méhen, de mivel ehhez rendszertelen ciklus is tàrsult, haladéktalanul menjek el nőgyógyàszati kivizsgàlàsra, mert szerintük ez pcos. Egy hétre rà kaptam időpontot, és addigra màr ott volt egy petezsàk szikhólyaggal, rà 2 hétre màr a szíve is dobogott. :) Azóta 3 X voltam vàrandós, egyikük sem kezdődött így.
2019. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piroska és a farkas ***** válasza:
50%
Az én esetemben tehàt az első uh volt kb a nemvàrt napjàn, a kellemetlen puffadàs előtte egy héttel kezdődött. Szóval de, bizony lehetnek ilyen korai tünetek, bàr ritka. Később a kisfiam foganàsakor màr rendszeres volt a cikluson, a nemvàrt előtt 2 nappal csinàltam tesztet, ami természetesen pozitív is lett, azért " természetesen", mert tudtam, h kismama vagyok újra, éreztem a testemen. Sosem kevertem össze pms tünetekkel.
2019. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Na jó, én feladom. Annyira feleslegesen jártatja a pofáját az ember, mert úgy is jön valaki, aki azt mondja, hogy de igenis lehetséges menzesz előtt 1 héttel tüneteket észlelni, holott még a beágyazódás is alig kezdődött el. 33 napos ciklusnál is normális esetben kb 2 hetesnek kell lennie a luteális fázisnak, szóval még nincsen olyan mennyiségű hormon, amit az ember ilyenkor érezhetne, ha egyáltalán megtörtént a megtermékenyítés. Csak ti társítjátok a terhességgel, mert azzal akarjátok társítani a legapróbb kis tünetet is, mert annyira figyelitek magatokat.
2019. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piroska és a farkas ***** válasza:
58%
Azért csak bejött... Nekem màs tünetem nem volt anno, tesztet sem csinàltam, nőgyógyàszhoz sem mentem..
2019. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Tényleg nem fogod fel, hogy miről beszélek, igaz? 🤦‍♀️ Ez kb olyan, mint amikor az ember hipochonder. Diagnosztizálja magát. Fáj kicsit a feje, tuti agydaganata van. És ha kiderül pár hónap vagy év múlva, hogy valóban agydaganata van, akkor" aha, mondtam én, hogy azért fájt a fejem". Aki meg nem hipochonder, az tudja, hogy a front miatt fáj. Hülye példa de a lényeg érthető. És ez a téma ugyan az. Amíg nincs szó gyerekcsinálásról, addig eszébe sem jut az embernek a puffadás=terhesség. De amint elkezdenek próbálkozni, érdekes mód már azonnal van minden tünet. De ezt mondták az iskolában is. A professzor mondta, hogy az a nő, aki terhes akar lenni, az is lesz, ha más nem akkor agyban, mert néha még magzat sem kell hozzá. És ezt pontosan erre értette.
2019. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
A puffadás ugyanúgy premens tünet is. Csak aki nagyon gyereket akar, az minden xir-xar "jelre" felfigyel. Én is feladom, ahogy az egyik előttem szóló. A kérdezőnek ha jön ezer "nem vagy terhes" válasz, úgyis annak az egynek fog hinni aki azt írja, hogy terhes, mert ezt a választ akarja hallani.
2019. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nyilván erősebben figyeli magát az ember, ha kisbabát szeretne. De azért ne legyek már egyik napról a másikra ételérzékeny, ha eddig sosem voltam. A pms-re simán gondolok én is, csak mivel nekem nem nagyon szokott lenni 1 héttel előtte, meg max 1-2 napig szoktam kicsit érezni, ezért gondolkodtam el.

Nem fogom magamnak bebeszélni, csak érdekelt mások tapasztalata, ennyi.

2019. nov. 2. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!