Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatokat fog...

Milyen vizsgálatokat fog pontosan kérni az endokrinológus?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászom kért egy endokrinológiai kivizsgálást,mert elhízott vagyok,menstruációs problémáim vannak és meddőség,úgy néz ki,hogy PCO gyanu...milyen vizsgálatokra számítsak?Voltam terheléses cukron,az a 120 perces 400 lett-NAGYON ROSSZ!!!!
2010. júl. 18. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Elküld vérvételre..ahol női nemi hormonokat néznek öszrogén, progi, tsh, stb és egyebeket prolaktin stb..nekem anno az volt magas..az agyalapi mirigy termeli..és olyan magas volt mint a szoptató nőknek pedig nem is voltam terhes..túlsúlyom nekem is volt..de a prolaktinra kaptam bogyót és pár hónap alatt rendbe rakott és lett baba is:) emellett elküldött még nyaki uh-ra..de ott nem találtak semmit..vérből viszont megállapították, hogy pajzsmirigyalulműködésem volt..
2010. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja még annyit, hogy a túlsúlyt is ez az alulműködés okozta..nem tudtam fogyni..100 kilóval lettem terhes..terhesség alatt is szedni kellett bogyót, hogy a babánál minden rendben legyen..megszültem és a súlyom hatvan öt kilóra fogyott..fogyókúra nélkül..most már minden eredményem jó..azelőtt hiába keveset ettem nem tudtam fogyni..és ezeket a hormonok okozták..
2010. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia :) Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.És pld MR-re nem is küldött el az orvos,szóval olvastam,hogy sok nőnek pld az agyalapi mirigy jóindulatú daganata okozza ezeket a bajokat...vagy a mellékvese ...
2010. júl. 18. 17:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami fontos, h terheléses cukornál ne csak cukrot, hanem inzulint is nézzenek! Erről sok doki nem vesz tudomást! Pedig a legtöbb hormonzavart, és a PCOS-t a magas inzulin okozza, amit diétával, gyógyszerrel kell kezelni!
2010. júl. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!