Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha ovu előtt 5 nappal voltunk...

Ha ovu előtt 5 nappal voltunk együtt, teherbe eshettem vajon? Van esély?

Figyelt kérdés

E hónapban nekiálltunk a tesóprojektnek, szépen 2-3 naponta együtt is voltunk két héten át, aztán a fiam hazahozott egy hörgőgyulladást az oviból és jól elkaptam én is. A lebetegedés előtti napon voltunk együtt utoljára, úgy számoltam, hogy akkor volt az ovum is. 3 napig nyomtam az ágyat, nem is voltunk már együtt azóta a párommal, majd ezt most megtetézte egy jó kis hólyaghurut is, amivel elmentem a háziorvosomhoz és jól elmondtam neki az egész helyzetet. Ő vakarta a fejét, mert hát mi van, ha sikerült a baba és akkor nem tudja, milyen gyógyszert adjon, nehogy baj legyen. Mikor tőle hazajöttem, próbaképpen csináltam itthon ovutesztet, ami erős pozitív lett. Meglepődtem, mert azt hittem a betegség előtti napokban volt ovum, mert kb akkor kellett volna, de valószínűleg a betegség miatt csúszott 4-5 napot. Így most akkor úgy néz ki, h nem eshettem teherbe a betegség előtt, mert hiszen, csak most van a peteérés. Ez viszont azt eredményezi, hogy 5 napja voltunk együtt a párommal és most lehet a megtermékenyülés, ha egyáltalán eléltek idáig a kisfickók bennem. :)

Van olyan közületek, aki ennyi idővel a szex után esett teherbe? Jó lenne valami antibiotikum, mert már lekaparom a falat a huruttól, viszont bajt sem szeretnék, ha netalántán összejön a baba.



2019. dec. 2. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Még ha terhes is vagy, akkor sem árt ilyen baromi korán az antibiotikum, nem értem a házidokid ezen miért gondolkodik.
2019. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most még,ha terhes is vagy,a "mindent vagy semmit" elv érvényesül. Nem árt az antibiotikum.
2019. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomóan cigiznek, isznak, sushit esznek 4 hetes terhesen, mert nem tudják, hogy terhesek. Szerinted neked egy kis antibiotikumtól mi bajod lesz 2-3 napos terhesen? Ha így működnének a dolgok, már kihalt volna az emberiség.


(Én az első lányommal az első 4 hetet végig fájdalomcsillapítóztam, olyan gyógyszerrel amit elvileg az első trimeszterben nagyon nem ajánlott szedni, de becsúszott baba volt, nem tudtam róla, és olyan erős migrénes fejfájásom volt, hogy hánytam. A 12. Héten pedig stroke gyanúval, meg is ct-ztek. Gyönyörű egészséges kislányt szültem a 38. Héten, 3500 grammal és 54 cmel. Most 2 éves, és még mindig egészséges.)

2019. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fiammal semmi betegség nem adódott a 9 hónap alatt, így sosem néztem ilyesmiknek utána. Ez új terület most nekem és a háziorvosom tanakodása miatt azt gondoltam, lehet ilyenkor baj. De akkor van remény, hogy kaphatok gyógyszert és a babának se lesz baja, ha egyáltalán összejött. Lehet, hogy nincs is baba, csak aggódok is feleslegesen. :D
2019. dec. 2. 09:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eskü nem értem milyen orvos mond ilyet. Ha extrém parás, -ami lássuk be, egyáltalán nem jellemző rájuk-, akkor felír olyasmit, amit terhesen is lehet, biztos ami biztos. Hozzáteszem elméleti beágyazódás környékén, (amit orvosilag figyelme sem vesznek) pont ugyanazokat lehet szedni, mint nem terhesen és az antibiotikumok java része, legalábbis a leggyakrabban használt, itthon elterjedt félék szinte a terhesség egésze alatt adhatóak. Ezért is nem értem a dilemmát és nézek furán, hogy mondhat orvosi diplomával rendelkező ember ilyet, mert laikusként is fel tudnék sorolni (nyilván nem diagnosztizálok, csak elméletileg írom mindezt) fejből is saccperkábé öt eltérő antibiotikum fajtát ami tökéletes a hólyaghurutra és várandósan is biztonsággal szedhető. Azért az elég morbidul hangzik nekem és a szitut is nehéz elképzelnem, hogy elzavar az orvos kezelés nélkül, mert hát jajjmár, mit adjon, ha lehet éppen beágyazódik az a leendő gyerek.
2019. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy nődokit. Ő azt mondta, hogy penicilint bármikor szedhet a kismama, az nem "bántja" a magzatot. Úh írt fel a háziorvosom Semicilint és reggel el kell mennem a kórházba pisit leadni, amit péntekre tenyésztenek ki, hogy melyik fajta baci okozza a bajt. De holnap a leadás után már kezdhetem a gyógyszert. Remélem segít és hogy minden okés lesz. Köszi mindenkinek! :)
2019. dec. 2. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!