Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes terhességi...

Mikor érdemes terhességi tesztet csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Párommal babát tervezünk. Elég rendszertelen a menzeszem, és egy netes kalkulátor segítségével próbálom kiszámolni mikor is volt peteérésem. Legutóbb 31 napra jött meg november 11-én. 8 napig menstruáltam. A kalkulátor szerint 28-án volt az ovulációm. A párommal együtt voltunk 22-én,29-én és december 1-jén. Szerintetek ha sikerült is baba, mikor érdemes legelőször tesztet csinálni? Szerintetek jókor voltunk együtt? Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2019. dec. 3. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszertelen a vérzésed, a kalkulátor szó szerint semmit nem ér. Ha babát akartok, legyetek együtt 2-3 naponta egész ciklusban, úgy nem lehet lemaradni a tüszőrepedésről.


A rendszertelen vérzés okát is érdemes lenne kideríteni, főleg ha még sokáig nem jön a baba.

2019. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor érdemes tesztet csinálni ha a menstruációd már késett 1 napot legalább!
2019. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rendszertelen ciklusról akkor beszélünk, ha 22 napnál rövidebb, vagy 37-nél hosszabb. Ha néha 28 néha 30-33 napos, akkor orvosi értelemben teljesen rendben van és rendszeresnek minősül.


A kalkulátorok szinte semmit nem érnek, mert nagykönyv szerint számol. De mivel több nap eltérés is lehet pl egy luteálisnál (ovu utáni napok) így mindenkinek egyéni. Ez lehet 12-16 nap, de +-1 nap eltéréssel egyénenként fix, pl, ha neked 15 napos, akkor néha 14 néha pedig 16 napos lesz.


Érdemes LH tesztet csinálni, 3 hónap alatt rájössz, neked mennyi nap a luteális szakasz és, hogy ciklus melyik napjára esik az ovu. 31 napos ciklus mellett, 15-19. napon lehet ovu, átlagosan 17. nap.


Ovu előtt maximum 3 napos aktussal van esély terhességre, ovu után pedig max 1 nappal levő aktus hozhat szerencsét. Ha későbbi aktusból sikerül, később lehetett ovu. Erre jó az LH teszt.


Kalkulátorod szerinti ovuval és az aktusokkal, kizártnak tartom, hogy ez a ciklus sikeres legyen, de tapasztalatom szerint a kalkulátor hamarabbra szokta számolni az ovut mint a valóság, így a 29-ei aktus akár esélyes is lehet :)


Bocsánat, hogy hosszú lettem, remélem érthetőre sikerült :D Mi sokat, 7 évet vártunk a gyermekünkre, az alatt aztán volt mit olvasnom és van némi tapasztalatom :D


De még ez mellett is javaslom, csak legyetek együtt amikor jól esik, végül nálunk sem az időzítés jött be, hanem hogy kicsit elengedtük a témát és, hogy kiderült milyen betegség áll a sikertelenség mögött.


Sok sikert és türelmet kívánok :)

2019. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!