Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nincs menzesz de babát...

Ha nincs menzesz de babát szeretnénk?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam, úgy tervezzük hogy mikor másfél 2 éves lesz akkor szeretnénk neki kistesót. Mivel szoptatok és nem tudom hogy meddig fogom tudni, de remélem egy éves koráig legalább fog menni, így teherbe esni elméletileg nem lehet. De ha 2 évig nincs mensi akkor hogyan tovább?

2020. jan. 14. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ezt most felejtsd is el. Szoptatás alatt is teherbe lehet esni, nem tudhatod mikor indul be a peteérés. Bőven elég, ha elég, ha az első peteérésedkor sikerrel jártok és csak annyit tapasztalsz terhes vagy. A szoptatáa ugyan csökkenti az esélyt, de 10ből 9 anyukának szoptatás ellenére megjön a mensije. És nem egyről tudok aki hoppá terhes lett, mert azt hitte védve van. Ha nem szeretnétek meglepi babát védekezzetek. Ha akár most is jöhetne akkor persze nem kell védekezni, de önmagában a szoptatás semmit nem ér.
2020. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Óh ahány szoptatás alatt fogant embert ismerek...
2020. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
A nagylányom kizárólag anyatejes, igény szerint szoptatott baba volt. 8 hetes volt, mikor először megjött, 4 hónapos, mikor eldöntöttük: jöhet a következő. 5 hónapos volt, mikor megfogant a második. 😊
2020. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Miből gondolod, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni? Nem így van.
2020. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
13 hónapos a babám, szülés után 11 hónappal jött meg először, azóta csak egyszer még decemberben. Szeretnék már gyereket, de sajnos még nem sikerült. Most "várom" a következő mensit, kíváncsi vagyok mikor jön meg, most tartok a 32. napnál (szülés előtt csak 24-28 naposak voltak a ciklusaim), de szerintem most sem lett baba. Szóval a lényeg, hogy a szoptatás bekavarhat a dologba, de attól még nem véd meg a teherbeeséstől 100%-osan, sőt kiszámíthatatlanná is teszi a dolgokat. Egyébként úgy tudom, hogy ha 6 hónapig kizárolag anyatejes, két szopi között nem telik el 6 óra, nincs elkezdve a hozzátáplálás, akkor nagyon kicsi az esélye a terhességnek.
2020. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teherbe lehet esni. Kevesebb az esély, de azért, mert nem tudod mihez viszonyítani a peteérést. Ez nem azt jelenti, hogy nincs is.

De megjöhet addig bőven.

Elsőt én nem tudtam szoptatni, ott 2-3 hónap után meg is jött.

Viszont a második 8 hónapig szopott, magától hagyta abba, de előtte 1x már megjött.

A harmadiknál volt necces, na vele voltam úgy, hogy már nem szoptattam, 7 hónapos korában Bromocriptint kaptam, ami elapasztotta, viszont csak 9 hónap után jött meg először.


Ismerek olyat, aki betegség miatt évek óta nem menstruált már, mikor kiderült, hogy terhes, azt se tudták az orvosok pontosan megmondani, mennyi idős, mert nem tudták, mikor foganhatott.

2020. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy elméletileg 🤷‍♀️ 5-ös válaszoló ezt én is olvastam valahol amit írtál.
2020. jan. 14. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!