Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire jó az ovulációs teszt...

Mire jó az ovulációs teszt használata, ha amúgy is 2-3 naponta együtt vagytok?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit furának tűnik a kérdés, csak eltűnődtem azon, hogy miért használják a nők az ovulációs teszteket?

Ilyen esetben nem teljesen mindegy?

Vagy azok a nők használják, akik csak ritkán tudnak együtt lenni a párjukkal?

Vagy azok a nők, akik kíváncsiak hogy van e peteérésük vagy nincs?

Egyáltalán bizonyítja a pozitiv LH teszt a peteérés megtörténtét?

Bocsánat ha furákat kérdezek, de tapasztalatlan vagyok még ezen a téren.

Mivel már fél éve próbálkozunk , ezért én is kipróbáltam ma az ovulációs tesztet, csak közben elgondolkoztam rajta, hogy vajon miért is használják ezt olyan sokan..?



2020. jan. 27. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben benne vannak a válaszok.

Alapvetően a peteérést bizonyítja, van e vagy sem, lh megemelkedik, és ha sikerült repednie is a tüszőnek visszacsökken, van hogy nem csökken, ha nem reped a tüsző. Ez ritka, konrétan a tüszőrepedés megtörténtét csak uh bizonyíthatja.


Vannak akik tényleg ritkán tudnak együtt lenni, legyen annak bármi oka, és már hosszabb ideje próbálkoznak, akkor megpróbálnak mindenképp a megfelelő napon együtt lenni ezzel is megadva a legnagyobb esélyt.


Én pl 4 év után próbáltam, lássam mikor van pontosan és van e. Ezzel is több dolgot megtudtam, pl nekem 15 napos a luteális szakaszom így a pozi teszt után napra pontosan tudtam mikor jön a mensi, szóval erre nagyon hasznos.


Szülés után azért kezdtem el használni, mert másfél évig 28-38 nap között ingázott a ciklusom és szintén tudni akartam van e peteérésem, meg tudjam mikor jön a havi. Szerencsére beállt a ciklusom, jobb mint valaha, de volt egy ovu mentes ciklusom, időn túli pozi ovu tesztek napokig... 8 nap késéssel jött meg, nem volt tüszőrepedés... napokig próbálkozott a hormon, de nem sikerült. 7 év alatt sose volt időn túl sok napig pozi. Szóval ilyet is meglehet tudni :)


Egyébként sem rossz dolog tisztában lenni mindennel főleg, ha babát tervez az ember, mert mostanában már mindenki azt gondolja, ránéznek aztán terhes lesz... pedig sokkal bonyolultabb a női test. Nyilván akiknek nehezen jön össze azok sokkal jobban tájékozottak... többet olvasnak. Sajnos manapság már majdnem minden nőnek hormongondja van és csak babatervezéskor derül ki.


Vicces, de pl nekem az is meglepő volt, hogy a méhszáj milyen apró (mindig azt hittem kinyílik és befér a férfiszerszám oda ovukor xD) Aztán jól megnéztem neten és elcsodálkoztam, hogy basszus hát ezen az apró résen nem is olyan egyszerű teherbe esni xD


Összességében nem gond, ha az ember babára vágyik és a lehető legtöbbet teszi meg érte. Nyilván a szerencséseknek meg se fordul a fejükben, sőt sokan nem is tudnak az LH teszt létezéséről, működéséről :)


Bocsi, hosszú lett, talán kicsit zavaros, remélem azért érthető :)

2020. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Max.arra h.tényleg van e peteérés.Én egyszer vettem kíváncsiság képp.Akkor mutatott pozit mikor tudtam h.akkor van,így többet nem is vettem.Azoknak jó inkább akik nem tudják belőnni a peteérést,meg akik nem tudnak rendszeresen együtt lenni.
2020. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Kevés ember veszi a fáradságot, hogy megismerje a saját testét. Úgy őszintén a nők többsége azt sem tudja mi az az ovuláció csak akkor néz utána ha már régóta nem jön össze a gyerek. Aki pedig nem szánja rá az időt és energiát, hogy megfigyelje a teste jelzéseit és megtanulja az apró jeleket, hogy mikor van ovuláció annak sokkal egyszerűbb a tesztelgetés.

Egyébként 2-3 naponta együttlétekkel nagyon szépen körbe lehet lőni az ovulációt és pont akkor nem szexelni amikor van. Teherbe esni nagyon max 24 órád van. Ha pont akkor éppen nincs szex akkor nagyon kicsi az esély rá, hogy legyen baba.

2020. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó. Csak a petesejt élete ennyire korlátozott. Egy spermium simán életben marad 3 napig is.

Szóval ha 2-3 naponta van szex, akkor nem igazán lehet róla lemaradni....

2020. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Szép és jó ez a 3-5 napig életképes dolog, csak egy dolgot felejtenek el. Azt, hogy ez teljesen ideális körülmények között van így. Ha mondjuk az ember vesz egy melegebb fürdőt az már megöli az összes hímivarsejtet. Ahogy mondjuk a hüvelyi környezet is nagyon hamar végez velük. A női testben nagyon nagyon ritkán vannak ideális körülmények ahhoz, hogy ott napokig bármilyen hímivarsejt életben maradjon.
2020. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mondjuk az ember vesz egy melegebb fürdőt az már megöli az összes hímivarsejtet."

"A női testben nagyon nagyon ritkán vannak ideális körülmények ahhoz, hogy ott napokig bármilyen hímivarsejt életben maradjon"


Egy forró fürdő nem öli meg, mert a hüvelyben történt ejakuláció után percekkel!!! már a méhben vannak a spermiumok. És csak a hüvely savas kémhatása nem kedvez nekik, a méh és a petevezető igen. Szóval pont, hogy igazán a női test alkalmas arra, hogy életben maradjanak a spermiumok...

2020. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokszor utaztunk a párommal mindketten külön-külön.Illetve nem volt kiszámítható a ciklusom sem, nem 1-2 nap hanem 1-2 hét eltérés simán volt így elég nehéz lett volna máshogy kitalálni, hogy mikor volna ideális.Szerintem nem én vagyok az egyetlen aki pld ilyesmi miatt is használta.Sok esetben hiába tudtam, hogy most volna esély, mert 1000km távolságból párom nem tudta küldeni a srácokat, a postástól meg nem akartam volna gyereket.:) 2 év alatt azért összehoztuk.
2020. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami kimaradt, hogy endokrinológus mondta hogy önmagában a pozitív ovulációs teszt sem bizonyítja az ovulációt.Attól hogy pozitív még nem biztos hogy valóban kiszabadult a petesejt.Illetve még az ovulációs tesztek x% is lehet falsan pozitív.
2020. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem ment a kétnaponta együttlét, egyszerűen megölte a spontaneitást. "Szexeljünk, mert tegnap nem szexeltünk". Nincs ennél lelombozóbb. Vagy hat nem tudom, másnak biztos nem gond, nekünk az volt. Szóval a kb termékeny időszakra korlátoztuk ezt a nyomulást. Így csináltuk másfél évig, és semmi. Aztán egy hónapig ovuteszteltem, és kiderült, hogy a "kb termékeny időszak" után kb 5 nappal van. Össze is jött az első ovutesztes hónapban.
2020. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
oh köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem nem lesz a kedvencem ez az eszköz, de látjátok arra nem is gondoltam, hogy valaki nem feltétlen teherbeesés célja miatt használja..:) Eddig mindig azt gondoltam , hogy érzem mikor van peteérésem, no de majd most kiderül..:)
2020. jan. 27. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!