Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire jó az ovulációs teszt...

Mire jó az ovulációs teszt használata, ha amúgy is 2-3 naponta együtt vagytok?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit furának tűnik a kérdés, csak eltűnődtem azon, hogy miért használják a nők az ovulációs teszteket?

Ilyen esetben nem teljesen mindegy?

Vagy azok a nők használják, akik csak ritkán tudnak együtt lenni a párjukkal?

Vagy azok a nők, akik kíváncsiak hogy van e peteérésük vagy nincs?

Egyáltalán bizonyítja a pozitiv LH teszt a peteérés megtörténtét?

Bocsánat ha furákat kérdezek, de tapasztalatlan vagyok még ezen a téren.

Mivel már fél éve próbálkozunk , ezért én is kipróbáltam ma az ovulációs tesztet, csak közben elgondolkoztam rajta, hogy vajon miért is használják ezt olyan sokan..?



2020. jan. 27. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a második baba tervezesenel használtam, és azért, mert épp abbahagytam a fogamzásgátlót, összevissza volt mensim, így peteérés is. Első hónapban még nem próbálkoztunk, megjött 27 napra, hurrá. Következő hónapban ehhez mérve próbálkoztunk, kitolódott a ciklus 35 napra, egész hónapban csak abban az egy hétben nem voltunk így együtt, mikor kellett volna :D 3. hónapban használtam, összejött a baba.

Amúgy a lányunk spec 4 nappal peteérés előtti együttlétből készült. Ezt meg onnan tudom, hogy pont voltam uh-n más miatt, amikor ovulációm volt, mondta a doki. Szex máskor nem volt akkortájt, mert betegek voltunk, úgyhogy csak az lehetett. Szóval igen, élnek 3-5 naoig a spermiumok, esetünkben pl 4 napot.

2020. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Jó, hát a dédanyám is élt 94 évet, a testvére meg csak 40et. Ezek is vagy élnek 4 napot vagy nem. Az egész csak szerencse kérdése.
2020. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
2 evig próbálkoztunk mire összejott a terhesség. Ugy gondoltam hogy mielőtt orvoshoz fordulok, kiprobalom. Hogy ne alljak ott bambán h semmit se csináltam, "semmit se tudok". Ja meg baromi olcsón vettem (Anglia). Azért nem fordultam hamarabb dokihoz, mert elotte eldontottuk h hol kezdunk majd neki az esetleges meddőségi kezelesnek. Szóval kiprobaltam. Meglepett. Hiaba voltak tipik peteereses jeleim, NEM akkor volt hanem kesobb. Igy a lutealis szakasz rovidebb nekem. Pedig a ciklusom tankönyvi 28 napos. Mondjuk teherbeesest nem befolyásolta mert rendszeresen egyutt voltunk elotte is mielőtt tesztelgettem. De tapasztalatnak erdekes volt..
2020. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!