Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A DPO (day past ovulation)...

A DPO (day past ovulation) napokat honnan számolják?

Figyelt kérdés
Logikusan úgy értelmezem, hogyha tegyük azt január 1 az ovuláció napja, akkor a január 1 az még dpo+0, a janáur 2 pedig a dpo+1. A luteális fázis, ha jól tudom 14 nap, tehát jelen esetben az illetőnek január 15-én jönne meg "szabályszerűen"? Vagy mivel az ovuláció rendszerint a hajnali órákban következik be, az azt jelenti, hogy január 1 az már dpo1 és január 14-e a dpo14?

2020. febr. 17. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Első variáció. Én egyébként úgy csináltam, hogy ovuteszteltem, és az első negatív napot számoltam az ovuláció napjának, és másnap volt az 1. dpo.
2020. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint a számegyenes, ahol a nulla az ovuláció.
2020. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor jan 1-es ovu eseten jan 15en kene megjonnie a menszinek mert a lutealis hossza mindig azonos (14 nap nagy valószínűséggel).
2020. febr. 17. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék hozzá, hogy a luteális az nem mindenkinek 14 nap. 12-16 nap lehet, annyi viszont fix, hogy pl kinek 15 napos annak lehet néha 14 vagy néha 16 nap. Pontosan azért, ahogy írtad, hogy nem tudjuk reggel vagy este van ovu.


Tehát a luteális hossza 12-16 --> +-1 nap

2020. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!