Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek az első terhességet...

Akinek az első terhességet nem mutatta ki a teszt, mi a helyzet az esetleges másodikkal?

Figyelt kérdés

Első terhességnél negatív tesztjeim voltak.

Fogamzásgátlót szedek, de másfél-2 hónapja volt egy eset hogy védekezés nélkül voltunk együtt amikor már 2-3 napja elfogyott a gyógyszerem. Február 20-án kellett volna hogy legyen a megvonásos de 1.nap barnáztam és annyi. Ráfogtam az idegességre de azért csináltam 2 tesztet, negatív lett. Most mivel szünetet kellett tartanom a gyógyszerrel, bizonytalan hogy mikor kell megjönnie. Viszont amiért aggódom, az az hogy liter számra iszom a kakaót, minden mástól hányingerem van. Az előző terhesség ugyanígy kezdődött csak ott nem is gyanakodtam... Persze ha nem jön meg, megyek orvoshoz de addig is jó lenne ha valaki tudna tapasztalatot írni 🙏


2020. márc. 11. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló a szünetben is véd, csak az, hoyg akkor voltatok együtt, nem ok terhességre!

A fogamzásgáltó szedése mellett sokszor alig van vérzés.


Azt nem értem, miért és milyen szünetet kell tartani?


A kérdéseid alapján nem vagyok biztos abban, hogy tudod, hogy kellene szedni a tablettát, víszont ha ne rendesen használod, akkor lehetsz mellette terhes.

2020. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

1. Olyan nincs, hogy valakinél a teszt nem mutatha ki a terhességet, kivéve, ha nem rendesen végzi a tesztet.

2. A gyógyszer a 7 napos szünetben is véd, attól nem leszel terhes, ha ilyenkor más módszerrel nem védekeztek.

3. A gyógyszer szedése közben elöfordul, hogy alig vagy egyáltalán nincs vérzés.

4. Miért akarsz szünetet tartani?

5. Tudod egyáltalán, hogy kell szedni a gyógyszert, meg mire kell odafigyelni?

2020. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Válasszuk szét a kettőt.


Ha valakinek nem választódik ki HCG a vizeletébe anank sosem fog

Ez vesefunkció


Másrészt a 7 napos szünetben is védett vagy, ha rendesen szedted a tablettát

/ időben, nem hánytál, nem volt hasmenésed, nem szedtél antibiotikumot/


Bizonyos fogamzásgátlók annyira elvékonxítják egy idő után a nyálkahártyát, hogy 1-1 vérzés kimaradhat.

Ha ez rendszeressé válik, akkor javasolt abbahagyni, szünetet tartani, váltani

2020. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy véd csak azt hittem kell mellette másfajta védekezést alkalmazni.

De igaz. Attól hogy nagyon ritka, még igaz. Tudom hogy kell tesztet csinálni.

Az 1 hónapos szünet azért volt mert műtétre kellett mennem és az orvosom javasolta hogy hagyjak ki 1 hónapot. Ami utólag kiderült hogy hülyeséget beszélt.

2020. márc. 11. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2esnek írom....van olyan akinek nem mutatja ki. Baromi ritka, és ennek annyi az oka, hogy valamiért nem választódik ki a vízeletbe hcg, csak vérvételen mutatható ki. Pl párom keresztanyukájának ez volt. Soha nem lett pozi tesztje extra halvány se...még 9. Héten is csinált, mert nem hitte el.


Kedves kérdezö, menj vérvételre az a biztos.

2020. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok, ilyet még tényleg nem hallottam, ezek szerint ritkán mégis létezik, köszi az infót!
2020. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lehet újat tanulni :) A lényeg, hogy ritka. Én is csak a párom keresztanyuja miatt tudok róla.
2020. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elmegyek :)

Az első terhességem is csak uh-n derült ki. De az is úgy hogy nem is gondoltam rá hisz jó néhány teszt negatív lett, csak elmentem orvoshoz mert nem jött meg. 9 hetes terhes voltam ekkor. A nőgyógyász is rendesen meglepődött, hogy negatív tesztek mellett valóban terhes vagyok.


Olyan pedig MÉG nem volt hogy ne lenne megvonásos. De eddig tényleg csak az idegességre gondoltam. A néhány liter kakaó után viszont elgondolkodtam :/

2020. márc. 12. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!