Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hisztek ebben a jónás-naptá...

Ti hisztek ebben a jónás-naptáros dologban?

Figyelt kérdés
Olvastam itt neten erről a jónás-naptáros dologról,ami azt írja hogy egy nő nem csak pete éréskor termékeny hanem akkor is ha úgy áll a hol mint a születési idején. Szertintetek ebből mi az igaz?

2020. márc. 22. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam a Jónás naptárt, de egy nő a hónap bármelyik napján fogamzó képes, mert spontán peteérés bármikor bekövetkezhet. De ovulációkor a legnagyobb az esély.
2020. márc. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Olvastam a konyvet, rendesen elmelyedtem benne, (pl. fontos tudni, hogy a nem joslass csak akkor ervenyes, ha a Jonas-napon fogan a kicsi, az nem eleg, hogy abbanaz adott honapban) es lekertem a fizetos verziot is (ami egyebkent nalameltert a netestol, amire pedig azt mondjak, hogy ugyanaz, de nem), postan kuldtek. Nekem nem jott be. Az elve az, hogy akkor fogan nagy esellyel baba, amikor a Hold allasa pont olyan, mint mikor te szulettel. Tobbedik gyereknel az elozo gyerektol is fugg. A legnagyobb esely akkor van, ha a Jonas-nap a peteeres napjaval is igybeesik, legalabbis a konyv szerint. Azt hozza kell tennem, hogy nalam nem esett egybe, es csak egy probalkozos honap volt, mert megfogant a gyerekem meg abban a honapban. A ciklusom 4. napjara irta a Jonas-napot, egyutt is voltunk, ket het mulva negativ lett a teszt, addig nem is voltunk tobbszor egyutt, elengedtem az egesz gorcsolest, es a 20. nap korul, amikor mar elvileg tul is lettem volna az ovulacion, megfogant.
2020. márc. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Spontan peteeresrol vannak tevhitek, hogorbes grafikonon lehet kovetni, hol tartasz, es van olyan, hogy egy adott honapban kimarad az ovu, akkor az megrepedhet kesobb, a ciklus vegen, vagy attolidhat a menzesz idejere vagy a kovetkezo ciklus elejere. Szoval, ha mered a hod, es latod, hogy az adott honapban nem volt ovu, akkor szamithatsz ra, hogy barmikor lehet. A pete tudtommal nemcsak ugy megerik magatol hirtelen, hosszabb, bonyolultabb folyamat elozi meg, amit elore lehet reszben latni.

[link]

2020. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazabol nem nagyon vagom ezt a Jonas naptarat egyszer a neten en is kikalkulaltam es nekem 2020 jan 19 jott ki viszont teljesen biztos hogy a babank 21en fogant es pont aznap van a szuletesnapom is. Naptar azt mondta lany lesz de a nemet meg nem tudjuk mert csak 11 hetes vagyok. Ha megtudjuk visszaterek es beszamolok rola
2020. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi ebben a hónapban próbáltuk először a Jónás naptárat, majd kiderül, mennyire hatékony. :D Egyébként 3 nappal későbbre saccolta a peteérést, mint a ciklus.hu. Előttem szóló: a január 21-én fogant baba simán lehetett a január 19-i spermiumtól, hiszen a spermiumok akár 2-3 napig is életképesek a méhben. :)
2020. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát attól hogy mondjuk 19én érkeztek a spermák még 21én volt a peteérés és a fogantatás is :) de ezt sosem tudjuk meg mert az idő tájt minden nap volt akció. Egyébként a 12 hetes genetikan lanynak tippeltek, de ez meg nem 100% 16 hetesen megyunk 4d-re ott szerintem már tuti megmondják
2020. ápr. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19-en kell fogannia, nem a spermaknak erkeznie, hogy az elore josolt nem bejojjon.
2020. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!