Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik mostanában estetek...

Akik mostanában estetek teherbe vagy akik e hónapra nem várjátok, nem féltek hogy nem fog fogadni orvos?

Figyelt kérdés
Mi már 10 hónapja próbálkozunk és nyilván nem fogjuk szüneteltetni a jelenlegi helyzet miatt, viszont kicsit félek, hogy pl azok akik most esnek teherbe kapnak majd vajon megfeleő ellátást?

2020. márc. 23. 14:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%
Biztos hogy szüneteltetném.
2020. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

hát 34 éves vagyok , sajnos én nem szüneteltethetem.

a kérdésem inkább azok felé irányul , akik bátran bevállalják, hogy nem szüneteltetik.

2020. márc. 23. 15:09
 3/34 anonim ***** válasza:
43%
"Nyilván nem fogjuk szüneteltetni". Tedd kicsit félre az ösztöneidet, és legyen előtérben a józan eszed. Ne terheld az egészségügyet ebben a rossz helyzetben, mikor pár hét, és még fekhely sem lesz a kórházban, nem hogy gumikesztyű és szájmaszk.
2020. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

de mégis meddig? és ha ősszel újra visszatér?

inkább azokat nem irigylem, akik most fognak szülni.

ennyi erővel évekig szüneteltethetjük , amíg nem lesz oltás..

2020. márc. 23. 15:12
 5/34 anonim ***** válasza:
35%
Ennyi erővel... nem, nem ennyi erővel, de pár hónapot igazán várhatnál. Egy terhesség önmagában is stresszes, nemhogy ilyen körülmények között... Fogalmad sincs mire készülsz. :/
2020. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%
És akkor inkább bevállalsz egy gondozatlan terhességet?? Aminek a végén ki tudja, hogy egészséges vagy beteg gyereked születik? És utána ha valami baj van lesz aki őt vagy téged ellásson? Az eü-nek hónapokig vagy évekig a te ultrahangozasod meg cukorterhelésed lesz a legfőbb gondja. Alapjáraton járvány nélkül is, egy gyerek születése után jó ideig az egészségügy az, amire a legnagyobb szükséged lesz. Az én orvosom csak online(!) rendel. 34 hetes vagyok képzelhezed, hogy milyen ez most így. És mire számítasz, mennyi idő mire a virus után helyreáll az eü? Évek. A kiesett ápolók és orvosok helyére nem két nap alatt fognal új szakképzett emberek kinőni a földből. Szerintem jól gondold meg.
2020. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
57%
Hogy a kérdésedre is válaszoljon valaki, én most vagyok a 6. hétben, évek óta próbálkoztunk a kistesóval, ősszel elment egy baba 8 hetesen, az teljesen összekuszálta a ciklusomat - meg sem fordult a fejemben, hogy szüneteltessem. Ha minden kötél szakad, magánban is el lehet menni orvoshoz, de nem hinném, hogy emiatt egy szülni készülő kismamát ne vállalnának el a kórházakban, elvégre pont emiatt működik, és egy esetleges karantén miatt is működni fog a kórház: akinek szüksége van orvosi segítségre, azok számára nyitva áll. Nyilván nem ideális időpont a babatervezésre, de ilyen akkor is történhet, ha már megfogant a baba (mint történt a mi esetünkben). Legfeljebb hosszabb lesz a várakozási idő... Amúgy meg reménykedünk a legjobbakban, mást úgysem tehetünk - no meg persze alapos kézmosás.
2020. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%
Szüneteltesd, ha eddig vártál már par hónap nem számít.
2020. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
Én kb egy hete teszteltem pozitívat. Hívtam a kórházat és azt mondták, hogy a 8-10. héten menjek, ha nincs semmi panasz. A terhesgondozásban elvileg nincs fennakadás. Nálunk a helyi kis labor is fogadja a kismamákat vérvételre. Különben mindenhol csak sürgősségi ellatás van. Egyébként a magán nődokik rendelhetnek?
2020. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
59%
7-es! Magánorvos sem fogad. Sorra zárják be a rendeléseket. Megyeszékhelyen lakom, már terhesség megállapítása és a 6 hetes kontrollra sem adnak időpontot az sztk-ban! Magánorvos, ha kis esze van már nem vállal el senkit, aki van azt megpróbálják befejezni és kész.
2020. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!