Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A fogamzásgátló megbízható?

B25 kérdése:

A fogamzásgátló megbízható?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nagyon sokan használnak gyógyszert, három év óvszer használat után én is gondolkodom a váltáson. Viszont vannak kétségeim, mert az ember mindig hall rémtörténeteket hogy a nők gyógyszer mellett is teherbe estek. Stabil párkapcsolatban élek de a gyerekvállalás még egyáltalán nem szerepel a terveim között. Kérlek osszátok meg a saját tapasztalatotokat, hogy nektek nem voltak e ilyen félelmeitek gyógyszerszedés előtt.

21L


2020. márc. 27. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól szeded, megbízható.

Csak sokan nem jól szedik, mert nagyobb odafigyelést igényel.

2020. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Előírás szerint szedve a terhesség esélye nullához közelít. Aki fogamzásgátló "mellett" lett terhes, annál valami hiba csúszott a szedésbe, amit figyelmen kívül hagyott: hányás, hasmenés, felszívódást befolyásoló egyéb gyógyszer szedése, kimaradt bogyók, stb. Ha ezeket betartja az ember, akkor teljes mértékben megbízhatóak.


Kb. 10 évig szedtem gyógyszert megszakításokkal, három tervezett gyerekem van, csak akkor lettem terhes, amikor akartuk.

2020. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen. Én sok-sok évig szedtem és soha nem volt semmi probléma. De ahogy az első válaszoló írja, jól kell szedni. Nekem semmilyen félelmem nem volt a szedése előtt.
2020. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

A fogamzásgáltó ANNYIRA megbízható, amennyire az az, AKI szedi.

Ha valaki elöírás szerint használja, akkor kizárt a terhesség.

Akik gyógyszer MELLETT lesznek terhesek, azok valamit nem megfelelöen csináltak, vagy éppen direkt trükköztek.

2020. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A terhesség kérdésében megbízható, ha jól szeded, de az egészségügyi szempontból is érdekel a téma, akkor nem a legjobb választás. Olvass utána a mechanizmusának, nem valami egészséges ennyire beleavatkozni a női test működésébe.
2020. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Először is: NEM LÉTEZIK 100%-os védelem. Ettől függetlenül a foggátló az egyik legbiztonságosabb módszer, de ne beszéljünk már baromságokat, hogy csak az lesz mellette terhes, aki nem jól szedi meg aki gyógyszerszedés mellett lett terhes az buta. Maximum az a buta, de nagyon, aki ilyen hülyeségeket terjeszt.

Pearl index mond valamit?

Én 3 évnyi óraműpontosággal szedett fogamzásgátló mellett estem teherbe, és nem, nem hánytam, nem volt hasmenésem, nem szedtem antibiotikumot, sem semmi olyat, ami kiütötte volna/gyengítette volna a hatását és buta sem vagyok! Szimplán nincs 100%-os védelem és beleestem a mis hibaszazalekba sajnos.

Szóval kíméljük meg egymást a felrebeszéléstől, tökéletesen szedett gyógyszer mellett is teherbe lehet esni! Nagyon ritkán ugyan, de attól még létező dologról van szó.

2020. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!