Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet, hogy ennyi nő...

Hogy lehet, hogy ennyi nő esik teherbe tabletta mellett, mégis megbízható módszernek tartják?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerős csajról hallom, hogy teherbe esett, nem tervezte, sőt tablettát szedett.

Most hagyjuk, hogy ezt mennyire lehet kétségbe vonni, mindenki nem hazudhat róla!

És mégis, sokan ezt tartják a legbiztonságosabb fogamzásgátló módszernek.

Csak nem értem, hogy miért?!


Pl. csak most három csajról tudok az ismerősök közt (rokon, kolléga, haver csaja) aki tabletta mellett teherbe esett, és pl. egyről sem, aki a hírhedt pharmatex kúpok mellett, pedig azt is használják páran.


(Most tipródok, mit használjak szoptatás alatt, közvéleményt kutatok, azért vagyok ennyire képben, ki mivel védekezik.)


Ha ilyen sok esetben becsúszik mellette a baba, hogy mindenki ismer legalább egy ilyet, akkor miért él a köztudatban, hogy tök megbízható?



2016. máj. 17. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A Pearl-index objektív mérőszám, az ismeretségi körünk és a közvélekedés ezzel szemben nem reprezentatív.
2016. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vannak kivételek, de nem igaz, hogy ennyi. Akik teherbeesnek fogamzásgátlóval, azok vagy nem vesznek be újat hasmenés esetén vagy össze-vissza szedik. nyilván van kivétel, de tuti, hogy te nem ismered mindet, így ők inkább csak elmismásolják.


nem tabi, de hormontartalmú sztori: nekem 11 évig volt nuvaringem, sose lettem terhes, amint kivettem, azonnal az lettem.:)

2016. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
nem minden esetben a tablette a hibás van ,hogy sokan nem tudják de pl. az antibiotikum teljesen kiüti a hatást. 10 évig szedtem egyszer se volt gondom miatta.
2016. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Én csak 2 ilyen nőt ismerek, de mindkettő bevallotta később, hogy nem szedte rendesen a tablettát, mert elfelejtették bevenni, csúszott pár nap stb. Amikor először mesélték, még úgy adták elő, hogy szedték rendesen, nem is értik hogy történt. Egy másik beszélgetésnél derült ki, hogy ja amúgy kimaradt pár nap néha. Pharmatex mellett becsúszottat csak 1-et ismerek, ugyanakkor olyat aki megszakításos mellett esett teherbe egyet se. Na akkor melyik a jó statisztika?
2016. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy szedték . Csak az kell mondani nekik , mert sokan felcsináltatják magukat. (húúú hogy mennyi nő fog erre hurrogni).
2016. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A tabletták 95%-ban tökéletesen működnek. Ha a nő mégis teherbe esik tabletta mellett, akkor annak 1%-a az, aki mindenféle orvosi vizsgálat nélkül szedi a tablettát. (elmegy a dokihoz, kér tablettát, és a doki kiír neki egyet úgy, hogy se vizsgálat se vérvétel.. tudom nekem is így írták ki) és a gyógyszerre allergiás, vagy egyéb okok miatt nem reagál a szervezete a fogamzásgátlóra.

A többi aki teherbe esik az a rossz szedés miatt, esetleg kihagyott tabletta miatt lesz terhes.

AZ egyik kolléganőm is azt hangoztatta, hogy tabletta mellett lett terhes. Kiderült, hogy elfelejtette az előző napit bevenni, de gondolta, nem számít..


Az igazság az, hogy ha valaki megfelelő módon szedi, nem hagy ki egyet sem, az orvos megvizsgálta előtte, és ha így esik teherbe valaki az simán beperelhetné a gyógyszer készítőjét..

Szóval sokan még véletlenül sem vallanák be, hogy 1 db kimaradt vagy jóval az ideje után vették be.

2016. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elottem irtak, a tabletta szedesenel nehany szabalyt be kell tartani. Napi adag, hasmenes, hanyas, antibiotikum eseten nem 100%-os a vedelem. Ahol erre figyelnek, ott nagyon ritka a terhesseg. Az meg abszolut nem mervado, h sajat bevallasa szerint ki hogy esett teherbe. Ez egy kenyes kerdes nem vart terhessegnel es a nok tobbsege bizony csusztat. Megszakitasos mellett becsuszott babarol azert nem hallasz, mert ezt valljak be a legkevesbe, nem pedig azert, mert alig fordul elo. Hidd el nekem, tudom, mirol beszelek ;-)
2016. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben egy nő sem esett teherbe a tabletta MEGFELELŐ használata mellett. Tehát elolvasták a használati utasítást, és a legtermékenyebb napokon, antibiotikum kúra alatt és egy hétig utána, hányás-hasmenés után használtak kiegészítő védekezést. Olyan persze volt, hogy azt mondta rendesen szedte, de terhes lett, de róla ki is derült hogy nem megfelelően alkalmazta.
2016. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7 évig szedtem (3-4 havonta hagytam 1 honap szunetet) és sosem estem teherbe.Lehet gumit húzni, ha pihenő időn vagyok...Érdekes. Mifelénk is mind hazudott, akik tabletta "mellett" lettek terhesek.
2016. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

En is gyógyszer mellett lettem terhes

Csak nekem az derült ki h a majam nem dolgozza fel a gyógyszerek nagy részét ...

2016. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!