Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulació napján alhasi fájdalo...

Ovulació napján alhasi fájdalom (ez más fájás nem olyan mint szokott lenni) teherbe estem?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ovuláció napján vagy, akkor az ovulációt érzed, ilyenkor semmit nem lehet érezni a teherbe esésből, 2 sejt találkozása nem érzékelhető.

Amúgy értem, hogy mire gondolsz. Amikor tényleg teherbe estem, abban a hónapban az ovulációmat olyan szinten megéreztem, hogy nagyon durván fájt percekig, nem is tudtam hirtelen hova tenni ezt az éles fájdalmat, csak utólag esett le, hogy alighanem az ovuláció volt, pont akkor számítottam rá kb. Sose volt ilyen előtte. És akkor meg is fogant a gyerek. De ésszel tudom, hogy ez nem függ össze, mert olyankor nem a megtermékenyülést érzem, hanem az ovulációt.

2020. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ovulációt érzed.
2020. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ovulációt érzed. Ez az a pillanat, amikor a petesejt kiszabadul a tüszőből, még elméleti esély sincs ilyenkor terhességet érezni- hiszen még csak az első lépésnél tartasz. Ha vannak a petevezetőben már hímivarsejtek, vagy ha még aznap, amikor ezt érzed, együtt vagytok, akkor van esély teherbeesésre, de attól még, hogy a két sejt találkozik és a petesejt, amit most megéreztél, megtermékenyül, még mindig csak egy kezdeti lépés, amit nem érezhetsz. És ez nem is a fájdalommal párhuzamosan történik, inkább másnap. Onnantól kezdve olyan 3-5 nap, amíg a megtermékenyült petesejt elvándorol a méhbe, és megkezdi a beágyazódást, ami ha sikeres, akkor azt veheted észre egy héttel később, hogy elmaradt az esedékes havi vérzésed, és ekkor érdemes tesztelni is. Innentől kezdve lehet teherbeesésről beszélni, mert hiába termékenyül meg a petesejt, ha nem tud beágyazódni, vagy hiába szabadul ki éretten a tüszőből, ha nem találkozik hímivarsejttel, esetleg olyan probléma van az osztódásnál, ami miatt inkább elhal az egész. Szóval az ovuláció maga nem garancia a terhességre, csak előfeltétele, és az ovuláció napján még nem is tudsz semmit a fogantatás sikerességéről, hiszen az még csak most következik.
2020. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ovu napját ovut érzel. Lehet most épp nagyobb tüsződ lett a megszokottnál. Tessék együtt lenni és két hét múlva lehet reménykedni, hogy pozi lesz a teszt :)
2020. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2020. ápr. 15. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:
2 het mulva kiderul.
2020. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!