Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha visszatartom a lèlegzetem...

Ha visszatartom a lèlegzetem ès nem veszek levegő mièrt enyhül a fogfájásom?

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit mond neked az a kifejezés, hogy "cúgos fog"? Na ezért.

El kell menni a fogdokihoz és kezeltetni kell a lyukas fogat, ennyi az egész. Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz az egész és annál hosszadalmasabb, drágább és fájdalmasabb a kezelés.

2020. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Nekem egyszer iszonyúan fájt. Bevettem egy Algopyrint, úgy levitte, hogy azóta se fáj. Már csak azért is sz.rok rá, mert küldtek volna szájsebészhez :D
2020. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha odanyomod a nyelved és összecsukod a szád az segít,nekem olyan kopogós volt , nemsokára megyek majd...de a vicc hogy elmúlt.
2020. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább menj el fogorvoshoz, és ne hagyd, hogy szétrohadjon a szád, mint az utolsónak.
2020. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*utolsó előttinek :)
2020. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huzatot kapott, csak annyi eszem volt ami látszik, szeles időben bicikliztem nyitott szájjal. De a fura az egèszben hogy az a fogam fáj a legjobban ( egyèbkènt az összes fáj ) amit már èvekkel ezelőtt kihúztak. Szüleim adtak rá gyulladáscsökkentőt, az jó volt neki de enni szinte semmit se tudok ès beszèlni se nagyon mert ha valami kicsit is melegebb vagy hidegebb jut a számba már egyből fáj. A gyógyszer azèrt segít de az is csak 1-2 órát hat.
2020. febr. 22. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz menj el! Más lehet itt a probléma.
2020. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fogfájás képes átsugározni másik fogra, kihúzott fog helyre, de akár a fül (alsó fogaknál) vagy a járomcsont/szem (felső fogaknál) is érintett lehet.

A fogfájást tulajdonképpen az okozza, hogy a szervezet vért pumpál a fogbélbe. Mindezt azért, mert észleli hogy valami baj van: baktériumok jutottak a fogbélbe vagy meggyengült a fog védelme (lehúzódott íny, szabaddá vált fognyak). Egyébként a fő ludas a lepedék, meg az aki nem takarította le időben és teljesen a fogról. A huzat csak belobbantotta a már meglévő problémát. Visszatérve a fogfájásra: a plusz vér tök jó, mert limfocitákat visz a bacik ellen és belülről megerősíti a dentint (na igen, csakhogy az utóbbi évekbe telik). Viszont a fogbél nagyon vékony, nem tudja hol tárolni a sok vért (amit továbbra is pumpálna a szervezet) és a keletkező gennyet. Ebből lesz egy nagyon erős belső nyomás. Ez okozza a fogfájást, mert a fog úgy feszül, mint egy lufi, csakhogy nem tud szétdurranni. Egyébként a visszatartott lélegzettel csökken a pulzusod, így a fogbél belső nyomása is csökken. A megoldás meg magától értetődő: úgy hívják fogorvos.

2020. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!