Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek nem lenne jobb a...

Szerintetek nem lenne jobb a teherbeesést halasztani a vírus utáni időszakra?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és nem tudom mi lenne a jobb. Az egyik csoportban olvastam, hogy többeknek is javasolta a nőgyógyász, hogy jobb lenne inkább kicsit elhalasztani a babavállalást, mire lecseng a vírus. Viszont több helyen meg azt látom, hogy a nők ugyanúgy tömegnek a pozitív teszt ért, meg számolgatják, hogy mikor kellene együtt lenniük, hogy baba legyen. Szerintetek mi lenne a jelen helyzetben a felelős döntés?
2020. ápr. 20. 13:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
82%
Ha én ebben a helyzetben lennék nem kockáztatnám meg most, amikor az orvosi ellátás sem úgy működik mint a járvány előtt.
2020. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem embere és helyzete válogatja.

Az egészségügy a nőgyógyászati téren nem lett leterhelve szerintem, de nem vagyok egészségügyi dolgozó, hogy személyes tapasztalatom legyen.

Sürgős esetben van ellátás.

Azok a párok, akiknek stabil egzisztenciájuk van, nem okoz problémát a home office, de régóta vágynak babára, biztosan nem hagynak fel a próbálkozással.

De ha van egy pár, akinek az egyik tagja elvesztette állását, vagy bizonytalan, ott igenis le kell ülni és megbeszélni, hogyan tovább.

És sajnos vannak azok, akik felelőtlenek, vírus ide vagy oda.

2020. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
23%
Akik sok ideje gyereket akarnak, annyira bele vannak buzulva már a témába, hogy még az adott helyzet sem riasztja vissza őket. Ők szerintem egészen mást akarnak: megfellni valaminek vagy valakinek. Felelős ember tudja, hogy ilyenkor döcögve működik a terhesgondozás és mászkálni se kéne. De nekik nem lehet megmagyarázni. Lólátásban gyereket mindenáron!!
2020. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
48%

A vírusnak legkésőbb nyár közepén annyi lesz a nagy kánikuláknak köszönhetően, ez az egyik. A másik, hogy veszélyes betegségek, legyen az vírus, bakteriális fertőzés, mindig voltak, vannak, lesznek is. Az én orvosom azt mondta, aki emiatt képes nem vállalni a terhességét, az inkább ne vállaljon egész életében sem, mert honnan tudod mi lesz 1-3-8 év múlva? Eszembe se jutott emiatt halasztani, mondjuk esélyem se volt rá, mert februárban sikeresen megfogant a gyerkőcöm, elvetetni meg nyilván nem fogom, nagyon beteg dolognak tartom.


Teljesen egészséges mértékben fejlődik, úgy néz ki. Nyilván még nem kiabálok el semmit, első trimeszterben vagyunk. Ha valami baja lenne ne adj isten, az sem a korona miatt lenne.

2020. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
41%
Ja és bocsánat, kihagytam, de a nőgyógyászat vírustól függetlenül zökkenőmentesen működik. (Magánúton meg pláne, nekem is magánorvosom van)
2020. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
40%
De.
2020. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

Én csak azért gondolom, hogy jobb lenne utána, mert pár hónap már nem a világ. És sokkal jobb akkor, amikor már nem kell rettegve beülni egy váróba.

Nálunk például a rendelés is problémás. A három állandó nőgyógyászból kettő nem dolgozik mert 65 feletti. Helyettesítés ugyan van de már jobb lenne egy orvossal végigvinni a terhességet.

Mi is terveztük, de úgy döntöttünk a férjemmel, hogy egy-két hónap már nem számít.

2020. ápr. 20. 14:38
 8/78 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a kérdést valamilsen formában 2 naponta valaki felteszi



Szerintem nem


Egyrészt ez a vírus vissza fog néhányszor még jönni

Nem megy le fél év alatt


Akkor, aki terhes vetesse el?

2020. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező és mivan azokkal akik már terhesek? Rohanjunk abortuszra mert nem vizsgál minket a nőgyógyász 2 hetente, csak havonta, vagy amikor éppen alapos indok van rá?


Vagy mivan azokkal, akik már nem 25-30 évesek és nem esnek pikk-pakk teherbe?


Kismamaként elborzadok ettől a hozzáállástól, alaptalan pánikkeltéstől.


8-asnak teljes mértékben igaza van, naponta felteszi valaki a kérdést, de ettől függetlenül terhes nők most is vannak, meghozzá ezrével, és nemcsak 2-3 hónaposak, hanem szülnek is nők ezekben az órákban, percekben is.

2020. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
77%
én direkt eltoltam most ez az egészet, mert alapból van betegségem ezért spéci doki kell, most viszont a legtöbb hazament mert idős, aki fiatal az meg tapasztalatlan a betegségem terén. Meg amúgy is akar a fene autóval menni mindig stb. Az a félév nem a világ vége.
2020. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!