Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelentenek ezek a számok?...

Mit jelentenek ezek a számok? A párom vizsgálati eredménye.

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy van-e gond, jók az értékek vagy nem.

Spermatogram É:40°, L:30%, M:30%

Sperma ph 8.1

Sp. mennyisége 1.4 ml

Össz. spermiumszám 15.1 M

Spermium cc. 10.8 M/ml

Motilitás 70%

Norm. morf. 70%

Értékelés 1-2 sp.csomó, 2-3 fvs


2010. júl. 28. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem az 1,4 ml kicsit kevés. ha jól tudom 3-4 ml az átlagos mennyiség. A spermium szám 10,8 millió/ml, az szokták mondani hogy a temészetes úton történő teherbe eséshez min. 20 millió/ml sperma kell. A motilitás viszont jó, azt jelenti hogy a spermák 70 %-a mozog. Ezeket azért tudom, mert az én férjemnek sem lettek túl jók az eredményei, de az utolsó vizsgálaton már elértük a 35mill/ml-t! Egy vizsgálat nem vizsgálat, többször vissza kell menni. Az én férjemnek használtak a természetes hatóanyagú gyógyszerek, ő napi 2*1 Fer14-t, Maca Vibe-t,és 200mg-os E vitamint szed, és sokat javítottak az eredményein!
2010. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes, bár a fogantatás szempontjából nem is jó az eredmény. Kicsit kevés a spermaszáma, de a spermák 70% normál morfológiailag, és a mozgékonysága is ugyanennyinek jó, tehát simán helyre lehet hozni, csak fel kell kicsit turbózni a számukat:)

A 30 millió lenne a cél, és igaza van az elsőnek, egy vizsgálat kevés. Lehet kevesebb egy szeretkezéstől, vagy bármitől, majd a doki javasol vitamint, és nem lesz gond:)

2010. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Reméltem, hogy nagy gond nincsen. Nem hiszem, hogy gond lenne, ha egy kicsi pluszt kell tenni azért a bizonyos örömért. :-D
2010. júl. 28. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!