Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jár-e vmi támogatás, segítség...

Jár-e vmi támogatás, segítség azoknak a kismamáknak, akik a korona vírus miatt elveszítették a munkájukat és a kijárási tilalom ideje alatt estek teherbe?

Figyelt kérdés

Sajnos nem talaltam wrboldalt, sem hivatalos megállapítás erről, hogy mi lesz ezekkel a kismamákkal?

Nyilván sem régi sem új munkáltató nem vesz fel szívesen egy kismamát a későbbi költségek miatt. Mi fél éve próbálkozunk,(de úgy néz ki most lehet sikerült) a fene sem gondolta, hogy pont ilyenkor jön össze, amikor nincs munkám, és persze ezért nem vetetném el, mikor örülünk, hogy végre összejött. 🙁

Tudtok küldeni vmi weblinket, hivatalosat, ami ezzel foglalkozik?

És ha nem, esetleg megszellőztethető ez sztetek a médiában?



2020. ápr. 26. 14:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen támogatás nem jár. Számtalan nő esik teherbe úgy, hogy egyáltalán nincs munkája, vagy van, de nincs bejelentve, ugyanolyan támogatás jár mindenkinek, vagy sem, mintha nem lenne terhes. Pl. ha volt munkahelye, akkor jár támogatás, ha nem, akkor sajnos nem.

És nem bántás, tényleg, de a koronavírus járvány már jó ideje tart. Fennállt annak a veszélye, hogy sok mindenki elveszíti a munkáját. Tehát ha valakinek gondot jelent úgy gyereket vállalni, hogy nincs munkája, akkor ilyenkor fel lehetett volna hagyni a babatervezéssel. Illetve úgy belevágni, hogy az embernek van megtakarítása, amit igen, ilyenkor fel fog élni, de azért mégsem a semmire szül.

2020. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ettől egy kicsit pozitívabb válaszra szamítottam volna. Egy esküvő, egy vállalkozás indítás és házvásárlás után, amit folyamatos pénz keresés mellett renoválgatunk, és erre jön be a koronavírus... Úgy hogy amúgy jó évnek néztünk volna elébe és a kezdő vállalkozás mivel még csak felfutóban volt, és még helyet is béreltem, aminek a fizetését nem engedték el az időszakra. Egészségtechnikai eszközt gyártok. Március óta nincs munkám... És ebben a szakmában ki tudja mikor lehet folytatni a korlátozások és a milliós tételű bírságolások miatt. Most légy egy picit a helyemben...
2020. ápr. 26. 15:03
 3/41 A kérdező kommentje:
És a felsoroltakat mind pont családalapítás miatt csináljuk... Nem a korona vírust vártuk tárt karokkal, dolgozó emberek voltunk, akik szeptember óta gyereket szeretnének. Nem fogok gumit húzni ha esetleg pont VÉGRE sikerülne. Legyetek a helyemben... Kíváncsi lennék
2020. ápr. 26. 15:06
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár semmi, azért nem találtàl ilyet.


Az előző gazdasági válságban sem kapott pluszt egy kismama sem.


Sajnálom

2020. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
És a felsoroltakat mind pont családalapítás miatt csináljuk... Nem a korona vírust vártuk tárt karokkal, dolgozó emberek voltunk, akik szeptember óta gyereket szeretnének. Nem fogok gumit húzni ha esetleg pont VÉGRE sikerülne. Legyetek a helyemben... Kíváncsi lennék
2020. ápr. 26. 15:09
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár semmi. Ha nincs munkád akkor majd kapod a gyest a gyerek után de ennyi. Igazából a gyerekvállalásnak nincs köze ehhez, egyébként is válhatsz munkanélkülivé. Örüljetek h összejött, bár gyeddel könnyebb lenne, de azért így sem megoldhatatlan.
2020. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Még a könyvelőm mondta, hogy egyik napról a másikra variálják, hogy mi alapján kalkulálnak gyest vagy gyedet? Van vki, aki most AKTUÁLISAN jártas a témában?
2020. ápr. 26. 15:14
 8/41 anonim ***** válasza:
98%

Ha frissen most volt egy csomó kiadásotok, most indítottál vállalkozást, már eleve vírus nélkül se vágtam volna bele egy babatervezésbe, hanem csak hónapokkal később, amikor kicsit a kiadások után ismét bevételek jöttek volna, illetve lett volna már némi profit, meg úgy láttam volna, hogy hogy alakul a vállalkozás.

Én úgy látom és tényleg nem bántani akarlak, mert magam is anyuka vagyok, hogy anyagilag nem volt okos döntés most babát vállalnod amúgy sem, hát, még amikor jött ez a helyzet. Támogatás nincs, egyébként gondolj bele, hogy másnak meg van 3 gyereke és úgy veszítette el a munkáját. Ő sem kap semmilyen támogatást erre fel. Nehéz helyzet ez, de számtalan embernek nehéz ez.

2020. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
90%

De, pont hogy most kellett volna gumit húzni, ezt hívják felelős családtervezésnek.

Ìgy is rengeteg támogatást ad állam bácsi a most teherbe esőknek, mit kéne azon még támogatni, hogy "igaz hogy elvesztettük a munkánkat, igaz hogy feléltük a tartalékot, de azért nekem most KELL terhesnek lenni, mert így álmodtam meg". Ez szimpla ostobaság, nem felelős tervezés.

2020. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vállalkozó vagy és szünetelteted? Igényeltél álláskeresésit?
2020. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!