Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos módszer! Mégis...

Megszakításos módszer! Mégis mikor a legesélyesebb? Hanyadik napon? Olvastam h az előváladékban nincs sperma, igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Van benne különben nem esnének tőle teherbe. Hogy mikor a legesélyesebb, kb ugyanakkor mikor amúgy is, megszakítás nélkül. Ennek időpontja mindenkinél változó. Hivatalosan a ciklus felénél, de gyakorlatilag akármikor.
2010. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor a ciklus felénél ha szabályos 28 napos ciklusod van. Egyébként úgy kell kiszámolni hogy a mensi előtti 14. napon a legesélyesebb a teherbe esés. Nem a mensi után 14. napon ahogy ezt sokan tévesen gondolják. Ez csak akkor igaz ha szabályos 28 napos a ciklusod. Egy átlagos egészséges nőnek a peteérés idején kb. 30 %-a van teherbe esni, szóval nem olyan könnyű mind gondolnád.

Mi megszakításos módszerrel védekezünk lassan 8 éve és nálunk működik. Csak akkor estem teherbe amikor terveztük. Nekem vannak bizonyos tüneteim mikor peteérésem van, ismerek olyan nőt akinek egyáltalán nincs ilyenkor semmi tünete vagy olyan tünete van ami könnyen összekeverhető valami betegséggel és így nem lehet eldönteni hogy mitől van. Ha neked sincs tüneted akkor marad a számolgatás vagy ami még biztosabb a védekezés.

2010. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Regisztrálj a ciklus.hu-n az kiszámolja neked, sőt még levelet is küld.
2010. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előváladékban alapesetben nincs sperma, tehát ettől önmagában nem lehetsz terhes. Viszont, egy előző együttlétből maradhat a hugycsőben spermium, ami az előváladékkal távozik. Illetve, a férfi juttathat némi ondót a hüvelybe mielőtt elmegy (anélkül hogy érezné). Hát, ezért lutri ez a védekezés.. De szerintem jól összeszokott pároknál minden "előírást" betartva jól működik.

Peteérése mindenkinek máskor van. A sperma pedig max. 2-3 napig életképes.

2010. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!