Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Femibion vagy elevit? Esetleg...

Femibion vagy elevit? Esetleg más?

Figyelt kérdés
Már próbálkozunk a babán egy ideje, de eddig nem nagyon akar össze jönni. Most ki szeretném próbálni ilyen "támogató" tablettát. Esetleg valakinek tapasztalat ezekkel? Vagy mit javasoltok?

2020. máj. 11. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a vitaminokat, pl Femibion 0, azért érdemes szedni, hogy ha terhes leszel, azon nyomban legyen megfelelő mennyiségű ezekből az anyagokból a szervezetedben. Amit sokat emlegetnek, az a folsav, ez azonnal, az első huszonpár napban kell, mert az idegcső-záródás már ekkor megtörténik, és ha folsavból nincs elég, az rendellenességhez vezet.

De ezek nem a termékenységet segítik.

Ami azt segítheti: E-vitamin + Omega 3, ezt a méh nyálkahártyájának vastagítására szokták javasolni. D-vitamin hiányos állapotban kevesebb az esély a fogantatásra, így azt érdemes szedni, például nekünk akkor sikerült, amikor nem csak én, hanem a párom is szedte.

2020. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló nagyon jól leírta.


E-vitamin, D vitamin nagyon fontos és amit sokan elfelejtenek a folsav.... azt pl már majdnem késő a pozitív tesztnél elkezdeni szedni.


Illetve, amit meg a dokik miatt nem értek, egy vérvételre el lehet menni és egyből kiderülhet millió dolog ami miatt nem sikerül a baba. Pl tök jó, hogy csak egy év után foglalkoznak az emberrel, de bőven elég egy magasabb TSH érték aminek újabb egy év kell, hogy megfelelő szintre kerüljön.


Ha teheted magán úton vérvételen nézess meg bizonyos dologkat, pl TSH, T3 T4, cukor és inzulin terhelés (van e IR) Ha tutira akarsz emnni, akkor két vérvétellel letudod az egészet, ciklus 3. napján hormonsor és amiket fentebb írtam, illetve ovu utáni 7. nap (28napos ciklus esetén 21. nap, ciklushosszadnak megfelelően számold ki) progeszteron.


Ha nem szeretnél rá pénzt áldozni, akkor bizony türelemmel kell leni és sajnos, ha hormon gond van, akkor az megint csak további sok sok hónap. SZTK alapon dupla annyi idő sajnos, mert sokszor dokihoz időpont is hónapokra van.


Én csak tapasztalatból írom, hogy nem éri meg várni. Kivéve persze, ha belefér még egy két év a türelmetekbe :) Nekünk is belefért ezért, de 7év lett a vége, 5év után mentünk dokihoz. Tehát megéri e várni vagy sem, ezt meg csak ti tudhatjátok.

2020. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menjetek el kivizsgáltatni magatokat.
2020. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
GAL babaváró, ha azt szeretnéd, hogy érjen is valamit.
2020. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a GAL-ra!
2020. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló nagyon jól leírja.Sajnos népbetegség lassan a pco,ir,pm alul/túlműködés,így főleg,hogy egy ideje próbálkoztok,ezeket nem árt megnézetni,és egy esetleges vetélést elkerülni.Én sajnos úgy jártam,ultrahang oké,rendszeres menses,mégis vetélés lett a pajzsmirigy miatt.Persze ettől még lehet minden rendben is,csak jobb ezeket megnézetni.Bárcsak tudtam volna én is előtte.

Amúgy szedtem már mindenféle vitamint,számomra babatervezéskor a femibion 0.volt a legszimpatikusabb.Akkor a 3.hónapban összejött a baba,lehet azért.(Persze a TSH-m 2 körül volt tartva,plusz enyhe IR-em is van.)Úgy tudom eleve IR miatt jó a folsav/folát bevitel,a D vitaminnal együtt segítenek a cukorháztartásnak.

Sok sikertA

2020. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

+ szavazat GAL-ra, vagy

D+K-vitamin, E-vitamin, folát, myo-inositol, Omega3.

2020. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első babám a 3. méhpempős hónapban összejött, így most is azt kezdtem el szedni, csak ajánlani tudom. A Dydex 100 %-os méhpempőjét szedem.
2020. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Miután terhes lettem én Femibiont szedtem (6 éve), akkor azt mondta a doki hogy a legjobb választás.. Szerintem azt fogom majd most is szedni, ha összejön a baba. Az Elevitről és a Gravidáról nem hallottam túl jó tapasztalatokat.
2020. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!