Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik terhesvitamint ajánlaná...

Melyik terhesvitamint ajánlanátok nekem? 10 évig szedtem fogamzásgátlót, most fogom abbahagyni.

Figyelt kérdés

10 év után ebben a hónapban hagyom abba a Yasminellet, és szeretnék elkezdeni helyette valamilyen vitamint szedni, ami segíthet a szervezetemnek felkészülni a babavárásra. Eddig nem szedtem soha semmilyen vitamint vagy étrendkiegészítőt, de sok gyülmöcsöt és zöldséget eszem, igyekszem változatosan étkezni.


Amiket eddig néztem: Elevit Complex 1., Femibion 0, Das gesunde Plus Mama A-Z.


Az Elevitről többen írták ezen az oldalon, hogy székrekedést okozott nekik, amivel sajnos nekem egyébként is szokott gondom lenni, tehát ez mondjuk egy szempont lenne, hogy lehetőleg ilyen mellékhatása ne legyen a készítménynek.



2020. márc. 10. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Én külön terhes vitamint nem szedek most a 3 terhességre készülve. Az első 2-nél elevitet szedtem, de nagyok lettek a fiúk. Most omega 3-at, folsavat és D vitamint szedek.
2020. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Ilyenkor még nem szükséges a terhes vitamin. Multivitamin készítmény teljesen jó. Én Biotech USA for women-t szedtem, mielőtt terhes lettem.
2020. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Én a Jutavitot szedtem és nagyon bevált!


Ár-érték arányban is verhetetlen, ajánlom!

2020. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha eszel rendesen és változatosan, nem kell terhesvitamin, max ha teherbe esel.
2020. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Folsavat szedj, mert arra a legelején van szüksége az embriónak. Én Femibion 0-t szedtem, mert abban van.

D-vitaminnal jó, ha feltöltöd a szervezetedet, de azt amúgy is, nekem napi 2000 NE-t javasolt a belgyógyász, kicsit határérték alatt volt...

Amit nekem még javasoltak méhnyálkahártya-vastagításra (nekem kissé vékony volt) az az E vitamin+Omega 3.

Hozzátartozik, hogy én azért szedtem ennyi mindent, mert már 35 éves vagyok, így is fogamzásgátló abbahagyása után csak 8 hónappal sikerült. De egy csomó embernek már egyből összejön.

2020. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Szia. Én szedtem a Jutavitet úgy, hogy nem voltam terhes és egyáltalán nem ajánlom napi használatra. Állandóan rosszul voltam. Szapora szívverést, szapora légzést, émelygést, kar zsibbadást és rossz közérzetet okozott. 1,5 hónap után jöttem rá, hogy attól vagyok rosszul. Ha nem vagy várandós nincs szüksége a szervezetednek az extra adag vitaminokra és egyebekre amik ezekben a bogyókban vannak. Mi is babaprojekten vagyunk úgyhogy heti 1-2 alkalommal beszedek egy folsavat, 2 hetente egy szemet a Jutavitből. Emelett viszont azért odafigyelek, hogy mit eszek. Sok zöldség, gyümölcs, tojás, tej, hal, máj, dió. Próbálj először természetes úton hozzájutni ezekhez.
2020. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Pozitív tesztig biotech usa for her multivitamint szedtem, utána pedig ladeevit terhesvitamint.
2020. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Folsav bőven elég előtte.
2020. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Én 8 évig szedtem foggátlót. Nagyon sokat olvastam ebben a témában.

Mostani ajánlás szerint folsav helyett folátot érdemes szedni. Én Elevittel kezdtem, majd váltottam a GAL babaváró multira. Elég brutál multi összetevői szerint, jól felszívódó, jól hasznosuló ásványi anyagokat, vitaminokat tartalmaz.

Ha nem szeretnél multit szedni, külön is megveheted a vitaminokat.

Érdemes D3 mellé K vitamint szedni, E-vitamin méhnyálkahártya vastagítás céljából (nekem foggátló picit vékonyította)

Inozitolt szedek még, B-vitaminok csoportjába tartozik, mióta szedem érzem az ovut, és a LH teszt is egyértelműen pozitív. Nem kívánom hirtelen az édeset, valamilyen szinten szabályozza, kordában tartja a vércukorszintet.


29N

2020. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Femibion 0 egész jó, nem kellett többet ennem tőle, nem okozott hányingert, se székrekedést, van benne folsav, ami az egyik legfontosabb ilyenkor. De igazából ha nem válik be, úgyis próbálsz mást, amit bírsz szedni, főleg ha eddig soha nem szedtél. Az elevit komplex is egész jó amúgy, viszont mint pl. Ladeevitben is van vas, esetleg megfoghat.

Trimesztert is próbáltam, tökéletes vérképem lett tőle, csak mikor nagyon hányós időszakban voltam, nem bírtam lenyelni. Drukkolok h minél hamarabb legyen baba! 🙂

2020. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!