Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan tini fiú, aki...

Van olyan tini fiú, aki fiatalon szeretne majd gyereket vállalni? Olyan 19- 24 évesen, és úgy, hogy akkor már munkába is álljon, legalább egy lakást fent tudjon tartani?

Figyelt kérdés

Persze az anyuka is dolgozna, tenne félre pénzt gyerekvállalás előtt, meg utána is amikor munkába tud állni.

Nem hiszem, hogy jó kategóriába tettem fel a kérdést, de nem találtam jobbat.

Szívesen fogadok bármilyen megjegyzést a témához. Köszi, ha válaszolsz!

17/l, aki már pici kora óta szeretne gyereket, és még indig minél hamarabb szeretne



2020. máj. 15. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is remekül bántam ennyi idősen a gyerekekkel.Két kisebbet is simán rám lehetett akár órákig bízni és soha nem volt gond.Viszont egy kisbaba pld nem fog törődni azzal, hogy te álmos vagy, nem kelhetsz délbe,ha ő éjféltől 30-40 percenként kel éjjel neked is kelni kell, aztán utána rendbe tenni a lakást,házat is, mert a legtöbb anya nem csak a gyereket hanem a háztartást is vezeti.(Hacsak nem olyan pénzes pasid van, hogy mindennemű fizetett segítséget tud biztosítani.Ez meg nem a 24 éves fiúkra jellemző.)Kellene főzni is a párodnak, nem mindig csak rendeltet enni és a többi.Ezek egy átlagos család mindennapjai és amíg a nő otthon van ezekre is kell időt szakítani, még akkor is ha a párja kiveszi a részét a napokból.

Mondjuk most csak álmodozol.Ahogy írod párod sincs, szóval a teherbeesés veszélye sem lebeg körülötted.De ne csak romantikus lányregénynek képzeld a babázást hanem racionálisan, napi 24 órás feladatra (amit hullafáradtan is csinálni kell) még egy támogató férj segítségével sem könnyű sok esetben, hátha egy hiteles házért meg értetek dolgozó párod reggeltől estig munkába van.És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a legtöbb 24 éves fiú nem vágyik még családra, lehet hogy dolgozik ,de még szeretné magát megvalósítani, több lánnyal is lenni akár.Szóval ebben a korban rendkívül kevés aki valóban felelősségteljesen elköteleződne ilyen dolog mellett, amire te vágysz.Mondjuk ha 24-25 évesen pár éve együtt jártok éltek egy addigra 30 éves férfival, az már járható.De ha nincs szerelem, csak gyerekért nem éri meg, hidd el.Boldog családot akkor tudhatsz magadénak ha szeretitek egymást.

Ne siesd el, mert azzal csak te de főleg a gyerek jár rosszul, mert mondjuk 1-2 évesen már válnak a szülők, mert apuka bulizni jár,na meg anyuka is menne mert eszébe jutott, hogy még nem élt, nem bulizott.A gyereket meg jobb esetbe neveli a nagyszülő, mert valakinek azt is kell.

2020. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Az szép és jó, hogy szerinted jó anya lennél, de csak megsúgom, hogy az igazán jó anyák folyton tele vannak kételyekkel, hogy vajon elég jók-e.

Ezzel a túlzott önbizalommal könnyen fel lehet sülni, vagy depresszióba esni a baba születése után, mert a valóság közel se áll ahoz a rózsaszín elképzeléshez, amilyennek gondolod a babázást.

Érdekből párt keresni meg eleve felejtős, akármi is a szándék. Ha köztetek nem működik a dolog, sosem lesztek boldog család.


Akkor vállalj ilyen fiatalon gyereket, ha biztosan meg tudsz állni egyedül is a lábadon, gyerekkel, anyu-apu-pasi nélkül is akár! Egy életre szóló komoly felelősség, 0-24 -es meló. ide kevés az, hogy szeretnék, meg meg tudom nyugtatni.

2020. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem teremted meg TE magad is a feltételeket (lakhatás - ez egyáltalán nem a pasid dolga ; anyagiak - ez sem, ha gyereked van, arra is fel kell készülnöd, hogy elhagy és a szüleid sem tudnak segíteni), menj el önkénteskedni oviba, utána pedig választhatsz kisgyerekekkel, babákkal foglalkozó szakmát, pl csecsemő és kisgyermeknevelő, óvónő, védőnő, gyermekápoló (szakvégzettséggel újszülött osztályon is dolgozhatsz), dajka, asszisztens gyerekorvos mellett stb. Az orvosit azért nem írom, mert ha nem nagyon akarsz továbbtanulni és korán szeretnél családot, azok nem jó induló alapok egy 10+ éves képzéshez.
2020. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Figyelj én is korán akartam gyereket, de ez nem ilyen egyszerű, most itt vagyok huszon évesen és be kell látnom hogy közel se vagyok a dologhoz pedig stabil párkapcsolatom van évek óta. Most kiszabtál magadnak egy korhatárt de nem fogod tudni tartani magad hozzá. Mire végzel a sulival és szerzel egy biztos kapcsolatot (mert azért az se mindegy hogy apuci csak a spermáját adja e a baba dologhoz) addigra már elmúltál 24 és talán még saját lakásod sincs. Nem mennek ilyen könnyen a dolgok. Szép és jó hogy te ezt így elképzelted de nem fogsz beleférni az időbe.
2020. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!