Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges a méhen kívüli?

Lehetséges a méhen kívüli?

Figyelt kérdés

4 hetesen voltam uh-on ahol nem látszódott semmi

5. hét eleje óta van néha barnás folyásom amire utrogestant szedek

Ma vagyok 6 hetes terhes és érzek néha ilyen görcsös szurkálódást a jobb petefészkem környékéről

Lehetséges a méhen kívüli terhesség?

Kérlek nyugtassatok meg, hogy az enyhe görcs normális és nem rossz helyen van a baba...

Nektek is szurkált a petefészketeknél?

Volt már egy 9 hetes vetélésem, nem szeretném Őt elveszíteni

Sajnos nem emlékszem már vele mit éreztem:/



2020. máj. 16. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lásson orvos mihamarabb. Biztosra csak a ő tudja megmondani. Úgy tudom, hogy menstruációszerű fájdalom normális, de ha nagyon erős a görcs az orvost igényel. Sajnos az én babám fejlődése a 9. héten leállt, így megértem az aggódásod. Azt gondolom inkább legyen egy felesleges köröd az orvosnál. Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!
2020. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom a veszteséged :( Nekem is volt ikrekkel vesztésem :(


A kérdésed: Nem igazán értem melyik tünetből gondolod, hogy méhen kívüli? Ennyi idős terhesen az iszonyat fetrengős görcs meg az erős vérzés utalna rá.


Az, hogy 4. héten nem látott semmit a doki, teljesen normális. Olyankor még megyegyezik belül a terhességre utaló jel a mensire utalóval, ilyenkor még csak a teszt meg a vérvétel ad bizonyosságot.


Vérezgetsz, kapsz rá utrot, ennél többet senki ezen a bolygón nem tehet értetek.


Görcsölgetsz, ami tök normális, első trimeszterben rengetegen érzik ezt, sőt 95%-ban mindenkinek ilyen a terhesség. Én 9. hétig minden pisilésre úgy mentem, hogy na most jött meg és rettegtem. Növekszik a méh, ami érezhető. Már ennyire az elején, ha nagyon kellemetlen szedj magnéziumot az szokott segíteni, alapvetően amíg nem korlátoz a napi tevékenységben, tehát nem fáj úgy jajgatósan, nincs baj :) Nyugi!


Itt az egyetlen dolog ami aggasztó lehet az a vérezgetés.... de egy biztos, hogy nem méhen kívüli, mert azt ilyenkor már azért elég intenzíven szokták érezni. Mivel kapod a progi pótlást, nem aggódnék, de egy telefont elengednék, hogy mit gondol a doki az utro melletti vérezgetésről. Sokszor amúgy semmi gond nincs ilyenkor. Nekem is volt egy napos maszatolás utro mellett, sokszor maga az utro okozza. De mivel volt veszteséged, és szeretnél megnyugodni telefonálj. Nem gondolnám, hogy orvoshoz kell rohanni, mert sajnos, ha nem akar maradni a pici utro mellett is elmegy, és ilyenkor a progipótláson kívül semmit nem tudnak tenni, tehát minek is menni dokihoz?


Minden esetre nem a legrosszabbra kell gondolni. Légy pozitív, ha nem vált vérzésbe nincs gond, kis maszatolás akár normális is lehet. Figyelgesd! És csak pozitívan :)


Szedj magnéziumot meg e vitamint!


Minden jót kívánok!

2020. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szurkalt az egyik petefeszkem igen,probalj meg nem idegeskedni, mikor mesz legkozelebb?
2020. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
25.-én megyek dokihoz
2020. máj. 16. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!