Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan engedjem el egy időre...

Hogyan engedjem el egy időre ezt az egész babatémát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, évek óta stabil kapcsolatban, tudjuk, hogy szeretnénk gyereket kb 25-26 évesen, de most még nem állunk készen rá (egyetemre járunk).

A probléma az, hogy már régen is érdekelt a téma, de az utóbbi 1 évben teljesen rákattantam, nagyon sok videót nézek és olvasok is a témában. A párom erről csak annyit tud, hogy szeretem a gyerekeket, direkt nem akarom őt terhelni az ilyen jellgű gondolataimmal.

A mestruációm sajnos hormonzavar miatt elég rendszertelen, hiányos (járok orvoshoz vele, de még nem találtunk megoldást), emiatt minden apró kis tünetről pl. szédülés, alhasi görcs, hányinger az jut eszembe, hogy esetleg terhes lehetek, aztán bebizonyosodik, hogy nem.

Nagyon kellemetlenül érzem magam emiatt, titkolom is mindenki előtt. Gyakran álmodom terhességgel, és abban is biztos vagyok, hogy túl idealizálom az egészet.

Érdekelne, hogy akinek volt hasonló időszaka / ilyen jellegű problémája, mit tett az ügy érdekében/ milyen tapasztalataitok vannak?



2020. jún. 12. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia. Teljesen átérzem. 16 évesen jöttem össze a párommal és mindig is tudtam,hogy 24 körül babát szeretnék. Már 21-22 évesen készen álltam rá,de párom nem. Mindig nézegettem milyen kiságy lesz,milyen babakocsi. Aztán mikor 24 lettem,ő is készen állt és már együtt néztük ezeket a dolgokat :) mostmár 25 vagyok és itt a 4 hónapos fiunk.

A menstruációm nekem is összevissza volt,bár én nem mentem vele orvoshoz (ne kövessétek a példám 😅 ) nem jött össze elsőre,9 hónapot vártunk. Mikor már azt hittem,nem sikerül,letettem a dologról,hogy majd ha vége a nyárnak,utána kivizsgálás. Aztán csak pozitív lett. Beszéld át újra a pároddal,hátha az segít :)

2020. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Találj magadnak más elfoglaltságot, ne ilyen témákat keress.
2020. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Akinek volt hasonló tapasztalata, az első körben egy pszichológust keresett fel. Ha annyi esze legalább maradt.
2020. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, van egy csomó hobbim, de mégis nagyon gyakran gondolok erre a témára, illetve a tanulmányaim miatt sem tudok elvonatkoztatni, mert gyakran megjelenik benne a gyermeknevelés-születés, mint témakör
2020. jún. 12. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Próbálj türelmes lenni egy kicsit legalább míg az egyetemet befejezed. De én meg értelek nekem problémám van a méhemmel és 10 évembe került, hogy terhes legyek azt a babát meg szültem felneveltem de soha többet nem estem teherbe. Ezt csak példa ként írom le mert szerintem a babának akkor kell örülni mikor jön. Sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy előre betervezze.
2020. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Keress valami értelmes célt az életedben.
2020. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen megértelek, én is nagyon várom már, hogy gyerekem lehessen, annyira utánajártam már a témának, hogy gyakorlatilag holnap megszülhetnék. De a barátom még várni akar nyilván, suliba járunk, karriert építünk. Néha úgy érzem, hogy nem bírok éveket várni. Baba kell, most azonnal. Én mindig azt szoktam mondani, hogy van valami, ami nélkül úgy érzed, hogy nem lehetsz boldog, akkor nem arra az egy dologra van szükséged, hanem valami más a probléma. Valószínűleg, ha lesz gyerekünk, akkor sajnálni fogjuk az elvesztegetett fiatal éveket. Nagy okosságot nem tudok mondani ezzel kapcsolatban, mert 5 év görcsös várakozás után is néha elkap a vágy, hogy én is akarok gyereket és utána hetekig ezen kattogok. De próbálom lefoglalni magam olyan dolgokkal, amik szintén fontosak nekem, hobbit kerestem, tanulok, dolgozom. Keresem, hogy milyen ember lehetek nem anyaként. Ha pedig épp nagyon babázós időszakom van, akkor olvasgatok interneten gyereknevelés témában, mert az úgy eltereli a figyelmem, és tanulok, hogy ha egyszer megszületik az a baba, akkor a lehető legjobb alapot tudjam adni a kis életéhez. :) Nekem van néhány közeli barátom, akiknek meséltem erről, de aki nem érezte ezt, nem tudja teljesen megérteni. A barátom is tudja, de nem szoktunk róla beszélni, mert szegény nem tudna mit mondani, és nem akarom, hogy rosszul érezze magát.

Ami még segített nekem, azok a törpe nyuszijaim. Nagyon jó kis baba pótlékok, imádok velük foglalkozni, ki tudom adni magamból a gondoskodás igényemet. :)

2020. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi is hasonló helyzetben voltunk, ugyan pár évvel megcsúszva. 18 évesen ismertem meg a férjemet, együtt jártunk egyetemre, és csak 26 éves koromra alakult úgy az életünk, hogy összeházasodjunk, és jöhessen a baba. Évekkel korábban elkezdtem gondolkodni a babán, nekem is hosszú hónapok teltek el úgy, hogy a babázással kapcsolatos minden adást/könyvet/felszerelést megnéztem, rengeteget foglalkoztam a témával. Egyrészt az segített, hogy egyszerűen egy idő után "besokalltam" a témától. Persze nem magától a gyerekvállalástól, csak az ehhez kapcsolódó anyagok nézegetésétől, és egy időre olyankor csillapodott a vágy. Másrészt nagyon hasznos dolog a bébiszitterkedés, vagy legalább a rokongyerekek pesztrálása :) Egyrészt, beletanulsz abba, hogyan kell, másrészt egy idő után látja az ember a nehézségeket (persze csak enyhített formában :D)... Amúgy meg más nem segít, csak a türelem. Kitartást addig is :)
2020. aug. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Szia, én is 21 éves vagyok, és én is így érzek. Egész kislány korom óta arra készülök, hogy feleség és anya leszek. Feleség már másfél éve vagyok, anya nem tudom mikor lehetek. A férjemnek sok félelme van a gyerekvállalással kapcsolatban, és nem is nagyon szeret róla beszélni. Havonta, kéthavonta merem csak felhozni a témát, de így is mindig feszült lesz tőle. Közben jön a nyomás mindkettőnk szüleitől, hogy na mikor lesz már unoka. Nagyon sok segítséget is kaptunk tőlük, hogy meglegyenek a szükséges körülmények. De így még nehezebb elnyomni az érzést. Amíg valami hiányzott, addig sikerült, mert nekem is van eszem, nem vállalok felelőtlenül gyereket, de már csak a férjem az akadály és nem is tudunk beszélni róla eleget hogy meggyőzhessem. Szóval teljesen megértelek és együtt érzek veled. Plusz ugye mással sem tudom kibeszélni az érzéseimet, gondolataimat, mert a korosztályom szerint ráérek még, vagy ne is akarjak egyáltalán. Nagyon örülök hogy más is van aki osztja a véleményemet, és így látatlanban is nagyon hálás vagyok neked, köszönöm hogy nem vagyok egyedül.
2020. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a legegyszerűbb, ha tudatosítod magadban újra és újra, hogy nincs itt az ideje és miért nincs itt. Ez azért képes realizálni az egészet.
2020. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!