Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet szokatlan időben peteéré...

Lehet szokatlan időben peteérés? Úgy értem, hogy én mindig számolgatom a peteérés idejét időnként ovutesztet is használok.

Figyelt kérdés
Lehet akár menszi után vagy menszi előtt is peteérés?
2010. aug. 2. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha kicsit utánaolvasol, akkor látni fogod, hogy az összefüggés peteérés, ovu és mensi között. A mensi tulajdonképpen a nem megtermékenyült, és a már szétesett petesejt és a felépül nyálkahártya távozása. Ha megtermékenyül beágyazódik a méhfalba, és nem válik le, nincs vér.

DE: lehet azonban amit mondasz, de annak van kiváltó oka, pl egy orgazmus kiválthat ovut, és ha van épp érett petesejted meg is termékenyülhet. VAn, aki így esik teherbe, de ezek az esetek inkább kivételek.

Akkor vagy ugyanis egészséges, ha az ovu és a mensi között eltelik minimum kb. 14 nap.

2010. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, de olvastam olyanokat, hogy menszi után estek teherbe vagy menszi előtt nem sokkal. Tehát előfordulhat a megszokott ciklushoz képest teljesen más időben peteérés esetleg több is?
2010. aug. 2. 12:44
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként akinek nincs peteérése annak is van menszesze.
2010. aug. 2. 12:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, mert akkor is távozik a nyálkahártya, az akkor is elkezd felépülni, ha nem szabadult ki petesejt.

Nekem múlt hónapban nem volt ovum. Hogy peteérés volt-e fogalmam sincs. De ovu nem. Menzesz, az 3 napig barna pötty. És ennyi.De utána újrakezdődött a ciklusom, mert 17 napon, amikor szokott lenni az ovu, meg is történt, azóta fent a hő, és vagy baba lesz (remélem:)) vagy mensi, de időben.

Szóval persze hogy előfordul, de ez nem gyakori.

Így önmagában fölösleges kezelni, figyeld mellé a peteérés jeleit. Hő, ha nem méred, akkor váladék, vagy méhszáj....sok sikert!

2010. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Illetve mégegy infó: tavaly még nem volt peteérésem és ovum, és menzeszem sem volt 3 hónapig, előtte 4 hónapig, szóval azért nem olyan egyszerű.
2010. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam egyértelmű, mert én arra gondolok, hogy peteérés után amikor ovuláció van az lehet teljesen szokatlan időpontban a megszokotthoz képest?
2010. aug. 2. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:
A peteeres es az ovulacio ugyanaz. :-)
2010. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja es peteeres (ovu) akar egy orbitalis orgazmus hatasara is lehet, barmikor a ciklus sorana, akar tobbszor is.
2010. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A peteérés és az ovuláció nem ugyanaz. kedves utolsó. De a kérdezőnek: igen lehet olyan, a hormonoktól függ ugye, az meg sok mindentől, stressz, egyéb gyógyszerek, stb. Na a végére megértettem:)
2010. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ajanlom figyelmedbe ezt az oldalt, amit ha elolvasol rajohetsz, hogy a peteeres es az ovulacio bizony ugyanaz. Peteeres-ovulacio a jelentese egy, csak ket kulonbozo szo. :-)


Kimasoltam egy mondatod errol az oldalrol, ami a lenyeg:

"A petesejt kiszabadulását nevezzük ovulációnak (peteérésnek). "


Egyebkent pedig orvos irta.

2010. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!